Windows 10 bude ke stažení zdarma

winseven

Pomalu se blíží vydání nového systému Windows 10, a tak nastal čas se věnovat novinkám, které tento nástupce Osmiček přinese. Na začátek si ale stručně shrňme to, o čem jsme vás již informovali.

  1. Do Windows 10 se vrací nabídka Start. Bude možné z ní spouštět aplikace, jak jsme byli zvyklí, navíc ale přibyde možnost umístění Windows aplikací (nové označení pro Metro aplikace).
  2. Windows 10 nabídne virtuální plochy, které můžete znát z Linuxu. Na hlavním panelu pak uvidíte aplikace ze všech ploch.
  3. Ve Windows 10 bude Action Center, které jistě netřeba představovat uživatelům Windows Phone. V Centru akcí naleznete upozornění na nový e-mail, zprávu na Facebooku, na Skypu a podobně.

V následujících několika článcích se pojďme zaměřit na to, co dalšího už o Windows 10 víme. A hned připomeňme, že Windows 10 si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat už dnes. Jde sice stále o nedokončenou Insider Preview, ale okamžitě zjistíte, na co se můžete těšit.

Přechod na Windows 10 bude zdarma

Dnes si řekněme vše, co zatím víme o přechodu na Windows 10.

  1. Předně je třeba říci, že Windows 10 bude zdarma pro uživatele Windows 7, 8 a 8.1. Pokud máte některou z těchto verzí Windows, budete moct přejít na Desítky úplně zadarmo. Ale pozor, upgrade zdarma bude pouze rok od vydání Windows 10. Cena za pozdější update ani za krabicovou verzi zatím nebyla stanovena.
  2. Windows 10 bude zdarma i pro piráty. To znamená, že půjde aktualizovat i pirátské kopie Windows na Windows 10. O legalizaci ale nepůjde, systém bude stále nelegální.
  3. Pokud si nainstalujete Insider Preview, poslední aktualizace bude finální verze Desítek. I z testovací verze tak později budete mít finální Windows 10.
  4. Windows 10 vyjde v průběhu léta. Některé zdroje uvádí měsíc červenec. Zatím to tedy vypadá, že ne koncem léta, ale už v průběhu.
  5. A co se týče prostoru, Windows 10 by měl být o poznání menší než jeho předchůdce. Ušetřit by měl několik gigabajtů.

Tolik tedy k vydání Windows 10. Zbývá už jen přesné datum uvolnění finální verze a cena pro ty, co nemají licenci na Windows 7 a novější verzi Windows. Snad se tyto údaje brzy dozvíme.

Těšíte se na Windows 10?

1 komentář

1 trackback / pingback

  1. Windows 10 vyjde v sedmi edicích | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*