Aplikace, které denně používám

winseven

w8_aplikaceDnes si uděláme menší odbočku od operačního systému Windows a produktů Microsoft a povídáme se, jaké aplikace denně používám. Mám je umístěné na Úvodní obrazovce Windows 8, tedy jsou pro mě nejdůležitější a možná se budou hodit i vám. Na co? To vám hned povím.

Nebudu rozmazávat internetové prohlížeče, které používám ke každodenní práci a k vývoji webů. Primárně využívám Firefox, protože mi nejvíc vyhovuje, mám tu však i Google Chrome, Operu a také Internet Explorer. Pro mailovou komunikaci využívám Thunderbird. Mám jej neustále spuštěný, o nových e-mailech tak vím ihned. To je zkrátka základ.

Pro jakoukoliv další komunikaci používám nejčastěji Skype. Dnes jej lze propojit i s FB chatem, což zatím nevyužívám. Spousta lidí stále používá ICQ, proto používám i alternativního klienta QIP 2012. Tím mám vyřešeno to, že mohu s lidmi komunikovat. Pro odebírání RSS stále ještě používám FeedReader, i když tato čtečka je zastaralá a rád bych našel lepší alternativu.

Těžko říct, kterou aplikaci dále potřebuji nejvíce. Mám tu nějaké textové editory kvůli psaní, mám zde PSPad jako inteligentní náhradu poznámkového bloku. Nainstaloval jsem si i vývojové prostředí NetBeans a Eclipse, nechybí mi tu ani Xampp jako balíček pro vývoj webů přímo u mě v počítači. Velmi často se mi spouští Adobe Reader pro prohlížení PDF dokumentů, ty na webu dnes už zvládá i sám Firefox. Protože často pracuji s Linuxem, mám tu i VirtualBox, ve kterém spouštím virtuálně další OS, a hodí se mi Daemon Tools jako virtuální mechanika pro ISO obrazy disků.

Opravdu jednoduché úpravy obrázků lze provádět pomocí PhotoFilteru, na ty složitější mi slouží Gimp. Když se chci podívat na film, využívám většinou VLC Player, který si poradí i s nedostahovanými soubory. Perfektní pro plánování cestování je Google Earth a pro můj mobil mi občas poslouží i Nokia Suite.

A to je vše. A co vy, jaké používáte aplikace? 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*