Instalace Windows 8 z USB flash disku

winseven

Windows 8 můžeme instalovat více způsoby. Kromě instalace z DVD je možné provést také instalaci z USB flash disku. Ten je však třeba nejprve vytvořit. Není to však nic složitého, v několika malých krocích to zvládnete i vy. A dnešní článek vám řekne, jak na to.

To nejdůležitější, co budete k instalaci potřebovat, je flash disk. Ten musí mít kapacitu alespoň 4GB, tedy 4GB a vyšší. Máte ho? Výborně. Nyní je třeba, abyste měli k dispozici obraz systému Windows 8. Jde o jediný soubor ISO a stáhnout si jej můžete zcela zdarma ze stránek Microsoftu. Nutno však dodat, že budete potřebovat platný produktový klíč. Stahovat můžete z této internetové stránky – aplikace vám po spuštění systém stáhne.

Nyní tedy máte k dispozici flash disk a ISO obraz Windows 8. Potřebujete tedy už pouze aplikaci, která vám vytvoří instalační USB flash disk. Ta se jmenuje Windows 7 USB/DVD Download Tool a stahovat opět můžete z webu Microsoft. Aplikaci po stažení klasickým způsobem otevřete a nainstalujte. Poté ji můžete spustit.

A to je vše. Teď už pouze vyberete USB flash disk, na který se má instalace vytvořit. V počítači také budete muset najít umístění ISO obrazu Windows 8. Jakmile tak učiníte, tvorba instalačního flash disku začne.

Flash disk můžete použít pro instalaci systému Windows 8. Ještě dodejme, že tento tip se před časem objevil na serveru Technet a nás velmi zaujal. Na uvedeném odkazu najdete také celou řadu dalších triků, které vám pomohou si Windows 8 osedlat.

A v dalších článcích už se můžete těšit na osobní zkušenosti s Windows 8.1. J

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*