Windows 8.1 Update 1 už v dubnu

w8.1u1Pravidelně pro vás sledujeme zpravodajské servery a sbíráme nové informace o vývoji systému Windows. Po vydání bezplatné aktualizace Windows 8 pro všechny majitele tohoto systému se už v dubnu dočkáme dalšího updatu. Microsoft se na nejnovější operační systém snaží nalákat co nejvíce uživatelů, proto prostředí Metro dále propojuje s prostředím desktopu. V dnešním článku si novinky shrneme tak, jak s nimi přišel server Živě.cz. Přidáme také naše osobní zkušenosti.

Když jsem poprvé instaloval Windows 8.1, všiml jsem si zásadní novinky, kterou jsem ovšem nemohl uvítat. Při instalaci bylo nutné vytvořit Windows Live účet a přihlásit se. Teprve poté šlo založit běžný uživatelský účet, na který jsme zvyklí. Windows 8.1 Update 1 tuto nutnost odstraňuje, přibude přímá možnost vytvořit místní účet. Při instalaci rovněž nebude třeba zadávat licenční klíč, zadáte jej až později.

Další novinky se týkají prostřední Metro. Osobně Metro příliš nepoužívám, ale možná že právě Update 1 mě k tomu přiměje. Windows 8.1 používám na notebooku, kde nemám dotykové ovládání, což systém nově sám pozná a Metro vybaví dalšími funkcemi. Při kliknutí pravým tlačítkem myši na dlaždici se objeví nabídka, stejně jako tomu je v desktopu. Dosud vyjížděla lišta v dolní části obrazovky. Všechny možnosti tak budou přímo u myši.

Aby se minimalizovaly pohyby myši, bude při umístění kurzoru k horní části obrazovky k dispozici lišta podobná oknům v prostředí desktopu. Díky ní bude možné aplikaci například zavřít – standardně křížkem.

Windows 8.1 Update 1 přinese také lepší propojení Metra a desktopu. Metro aplikace bude možné umístit na hlavní panel, zobrazovat se bude jejich živý náhled a při kliknutí pravým tlačítkem se zobrazí nabídka jako u běžných aplikací. Naopak v prostředí Metro se při umístění myši k dolní části obrazovky objeví hlavní panel. Zajímavé, co myslíte?

Osobně mě nepotěšilo, když se Microsoft s nástupem Windows 8 snažil prostředí Metro nutit uživatelům, kteří nemají dotykové ovládání. Proto velmi vítám i další novinky. Windows 8.1 Update 1 bude automaticky startovat do desktopu a především výchozím programem pro prohlížení obrázků bude desktopová aplikace, nikoliv aplikace Fotky v Metru, jak tomu bylo dosud. Totéž platí o multimédiích, výchozím přehrávačem bude „starý“ dobrý Windows Media Player.

3 trackbacky / pingbacky

  1. Jak na průhledné Metro | Winseven.cz
  2. Do Windows se vrátí nabídka Start | Winseven.cz
  3. Jak ve Windows 8.1 vypnout aktivní rohy obrazovky | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*