Windows 8 a práce na více monitorech

winseven

monitoryMám notebook, ke kterému si připojuji monitor, myš a klávesnici a tímto způsobem pracuji. Windows 8 mi přitom udělal radost, neboť právě práce na více monitorech je ještě pohodlnější a uživatelé si mohou některé věci nastavit. Zkoušeli jste někdy pracovat se dvěma monitory? Vše vám půjde mnohem rychleji, neboť nemusíte neustále přepínat mezi okny, vše máte ihned po ruce. A v čem je Windows 8 o tolik lepší, než tomu bývalo u předchozích verzí systému? O tom si povíme v dnešním článku.

Začněme tím, jakým způsobem lze přepínat mezi monitory připojenými k počítači. Pomineme klávesové zkratky na notebooku a podíváme se, co nabízí přímo Windows 8. Je to jednoduché. V postranní liště na pravé straně klikněte na Zařízení, poté Druhá obrazovka a pak už si jen vyberte, o jaké zobrazení máte zájem. Tuto možnost přepínání používám opravdu nejčastěji.

Microsoft jde však ještě dál a nabízí další nastavení. Klikněte myší na hlavní panel a zvolte Vlastnosti. V dolní části dialogu, který se zobrazí, najdete možnost Zobrazit hlavní panel na všech monitorech. Jakmile ji zaškrtnete, budete moct s hlavním panelem pracovat i na druhém monitoru. To se opravdu hodí, rychle tak můžete otevírat a minimalizovat spuštěné aplikace.

Výhodou druhého monitoru samozřejmě je také používání desktopového prostředí a prostředí Metro vedle sebe. Ve Windows 8 vám nic nebrání tomu, abyste si na druhém monitoru otevřeli například internetový prohlížeč, a na hlavním monitoru pracovali v prostředí Metro.

Nyní klikněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu, zvolte Přizpůsobit a následně Pozadí plochy. Pokud nyní kliknete pravým tlačítkem na některý z nabízených obrázků, můžete jej nastavit na první nebo druhý monitor (samozřejmě podle toho, kolik jich k počítači máte připojených). Windows 8 tedy umožňuje nastavit jiné pozadí plochy pro každý monitor.

Tak co, přesvědčil jsem vás pro zakoupení dalšího monitoru? 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*