Jak vypnout počasí na hlavním panelu Windows 10

Nástroj na hlavním panelu Novinky a zájmy systému Windows 10 je užitečná funkce pro lidi, kteří se chtějí rychle podívat na počasí a titulky zpráv. Pokud to nejste vy, zde je návod, jak to vypnout, protože mnohy to může být velice otravné.

novinky

Kolo aktualizací Windows 10’s Patch Tuesday v loňském roce přineslo menší upgrade hlavního panelu na ploše. Funkce Novinky a zájmy.

Ikona Novinky a zájmy se objeví na hlavním panelu Windows 10 jako ikona zobrazující aktuální počasí, ale pokud umístíte kurzor na počasí, tak budete zahlceni titulky zpráv, sportovními výsledky a dopravními informacemi. Kliknete-li na odkaz na novinový článek, tak budete přesměrováni na celý příběh prostřednictvím prohlížeče Microsoft Edge.

Je to příjemná funkce, pokud chcete mít na hlavním panelu přehled o počasí, stejně jako aktualizace novinek, které jsou dostupné pouhým kliknutím. Pokud však nechcete, aby zprávy a zajímavosti zabíraly místo na hlavním panelu, můžete se toho snadno zbavit. Občas se také stane, že pouhým přejetím myši právě takovýto článek otevřete, i když nechcete.

Návod jak panel odstranit

Klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel a v zobrazené kontextové nabídce vyberte Novinky a zájmy > Vypnout. A je to! Novinky a zájmy jsou pryč včetně počasí.

Pokud si to rozmyslíte a chcete funkci znovu zapnout, jednoduše znovu klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel a vyberte znovu Novinky a zájmy > Zobrazit ikonu a text nebo Novinky a zájmy > Zobrazit ikonu podle vašich preferencí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*