Windows 8.1 je za dveřmi

winseven

w8_8.1Tento týden informovaly zpravodajské servery o nástupci systému Windows 8. Dosud se o něm mluvilo jako o Windows Blue, teď už však je potvrzené oficiální označení Windows 8.1. Ten bude pro testovací účely k dispozici už letos v létě a vydání se zřejmě dočkáme ještě v tomto roce. Microsoft se tak snaží reagovat na konkurenci a vydávat nové verze systému každý rok. Zřejmě se tedy dočkáme ještě dalších verzi před příchodem Windows 9.

Co je velmi důležité a v prvním odstavci článku nezaznělo, je to, že systém Windows 8.1 bude dostupný jako aktualizace současného Windows 8. Nepůjde ani o novou verzi systému jako takovou, kterou bychom si museli koupit a provést upgrade systému, nepůjde však ani o aktualizační balíček Service Pack, který jsme znali donedávna a který přinášel souhrn aktualizací a případně několik nových funkcí. Windows 8.1 bude pro majitele Windows 8 zřejmě zdarma a tato aktualizace přinese řadu novinek. Jakých? O tom si povíme v dalším článku. Zatím pouze prozraďme, že desktopové prostředí se velkých změn nedočká, za to se na nás chystají novinky v prostředí Metro.

Windows 8.1 si budeme moct vyzkoušet už koncem měsíce červen. Zřejmě bude představen na vývojářské konferenci v San Franciscu. Předpokládá se pak, že práce na systému skončí během měsíce srpna. O oficiálním označení nové verze systému informoval server Živě.cz a také Technet.cz. Objevily se také informace o tom, že Windows Blue neboli Windows 8.1 již unikl na internet, což není žádným překvapením – stalo se to již několikrát.

V příštím článku si povíme o chystaných novinkách, Metro prošlo řadou vylepšení, které ocení i majitelé tabletů. Zatím to vypadá, že se skutečně je na co těšit a že Microsoft bude Windows 8 stále vylepšovat.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*