Jak si vyzkoušet Firefox pro Metro

winseven

firefox_nightlyWindows 8 přišel s prostředím Metro a už brzy se dočkáme jeho dalšího vylepšení, a to v rámci aktualizace Windows 8.1. Proto je na místě bavit se o Metro aplikacích. V Metru můžete zjistit, jaké je počasí, podívat se na mapu, cestovat, poslouchat rádia, číst si PDF dokumenty anebo surfovat po internetu. Ve Windows Store je aplikací mnoho, my však dnes zůstaneme u jediné – Firefox pro Metro.

Běžná verze Firefoxu si s Metrem nerozumí. Verze pro Metro není dostupná a spustíte-li Firefox v prostředí Metro, přejde se do desktopového prostředí a vy pracujete s klasickým prohlížečem, na který jste zvyklí. Mozilla však na Firefoxu pro Metro pracuje, tak se pojďme podívat, jak jej získat a jak si jej vyzkoušet.

Stáhněte si Firefox Nightly

Firefox pro Metro se vám v prostředí Metro spustí, pokud si nainstalujete Firefox Nightly, tedy vývojovou verzi. Návod, jak instalaci provést, najdete přímo na stránkách Mozilla.org. Nejprve si z uvedeného odkazu stáhněte noční sestavení Firefoxu a poté je klasickým způsobem nainstalujte. Pokud již máte nainstalovaný běžný Firefox, nemusíte se ničeho obávat. Nightly se instaluje samostatně a vy pak můžete spustit jak váš současný Firefox, tak tuto nově staženou verzi.

Nastavte Firefox Nightly jako výchozí prohlížeč

A nyní to nejdůležitější. Firefox Nightly musíte nastavit jako výchozí prohlížeč. Teprve poté se při spuštění z prostředí Metro spustí jeho Metro verze. V opačném případě se přejde do desktopového prostředí. Stejná pravidla platí pro Chrome i Internet Explorer – prohlížeč musí být nastaven jako výchozí.

Ve Firefox Nightly tedy přejděte do nastavení – v menu Tools a poté Options. Na kartě Advanced pak klikněte na tlačítko Make Nightly the default browser. Otevře se vám nastavení výchozích programů. V seznamu vlevo najděte Nightly a klepněte na Nastavit tento program jako výchozí. A to je vše.

Nyní přejděte do prostředí Metro a spusťte Nightly. Otevře se vám jeho Metro verze.

Jak jsou na tom další prohlížeče, se můžete dočíst na serveru Živě.cz.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*