Jak přesvědčit aplikace, aby nezůstávaly na hlavním panelu?

winseven

Hlavní panel ve Windows 7 se dočkal značného vylepšení. Nově je na něj možné připnout libovolný program, což do značné míry nahrazuje panel Snadné spuštění, ale lze také veškerá tlačítka na hlavním panelu seskupit a skrýt jejich popisky. To zřejmě není třeba představovat. Nyní se ale často stává, že spuštěná aplikace minimalizovaná do oznamovací oblasti navíc zůstává i na hlavním panelu. Jak se toho zbavit?

Ověřit si to můžeme například s aplikací Skype a internetovým prohlížečem Opera. Pokud se přihlásíme ke svému Skype účtu a následně Skype zavřeme křížkem, zůstává otevřený nejen v oznamovací oblasti, ale také na hlavním panelu. To je často otravné a matoucí. Naproti tomu Opera má jiný problém, nicméně řešit jej lze stejně. Pokud spuštěnou Operu budeme chtít maximalizovat z hlavního panelu, klikneme na ni. Ale co se stane? Pouze se zobrazí živý náhled otevřených panelů v Opeře, přičemž k maximalizaci dojde teprve až po dalším kliknutí na jeden z nich. S minimalizací je to pak ještě obtížnější. Prakticky totiž Operu kliknutím na její ikonku na hlavním panelu minimalizovat nelze, což ovšem může spoustě uživatelů chybět.

Možná řešení jsou hned dvě:

1. Některé aplikace mohou nabízet přímo ve svém nastavení, jak se mají při minimalizaci zachovat. U programu Skype stačí jít pouze na Nástroje a Nastavení, dále přejít do sekce Rozšířené nastavení a odškrtnou položku Pokud je Skype přihlášen nechat na hlavním panelu.

2. Druhá možnost je univerzální a platí na každou aplikaci – spouštět program v režimu kompatibility pro Windows Vista.  Najdeme si tedy spouštěč Opery, klikneme na něj pravým tlačítkem myši a zvolíme Vlastnosti a poté záložku Kompatibilita. Nyní už jen zaškrtneme Tento program spustit v režimu kompatibility pro: a ze seznamu vybereme Windows Vista (Service Pack 2).

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*