Zkušenosti s Windows 8 – vyhledávání aplikací

winseven

Ve Windows 7 jsme si zvykli na rychlé vyhledávání aplikací pomocí nabídky Start. Jednoduše jsme otevřeli nabídku Start a začali psát, ihned nám byly nabídnuty programy odpovídající zadanému výrazu. Na ploše tak téměř nebylo třeba mít jakékoliv aplikace. Jak je tomu ovšem ve Windows 8, když, jak dobře víme, nabídka Start zcela zmizela? Microsoft na tuto funkci nezapomněl a nechal ji k dispozici i v nových Windows. Protože při stisknutí klávesy Windows se však objeví prostředí Metro, i vyhledání aplikací v novém systému probíhá právě v tomto prostředí.

Nacházíme se tedy v desktopovém prostředí Windows 8 a nyní požadujeme nalézt nějakou aplikaci. Stiskneme tedy zmíněnou klávesu Windows, čímž se objeví prostředí Metro. Okamžitě však můžeme začít psát, čím se dostaneme do vyhledávání a nabíhají nám aplikace odpovídající tomu, co jsme napsali. Vyhledávání aplikací ve Windows 8 je tedy stejně snadné jako doposud, prostředí Metro se však nevyhneme.

S vyhledáváním aplikací souvisí ještě jedna důležitá věc, a tou je přehled všech aplikací. Takový přehled ve Windows 7 nabízela nabídka Start, nyní ho opět nabízí prostředí Metro. Ve chvíli, kdy v Metru začneme psát, dostaneme se právě mezi aplikace, ovšem již filtrované prvním zadaným písmenem. Přesvědčit se o tom můžeme tak, že písmeno buď zpětně vymažeme a zobrazí se nám všechny aplikace, nebo použijeme jiný způsob.

Ve Windows 8 se lze k aplikacím dostat hned několika způsoby. V prostředí Metro můžeme kliknout pravým tlačítkem myši a na panelu, který se zobrazí v dolní části obrazovky, vybrat All apps. Rovněž lze najetím myši do horního či dolního pravého rohu obrazovky otevřít boční panel a zvolit Search, čímž se dostaneme k aplikacím s otevřeným vyhledáváním. Totéž lze provést i v prostředí desktop.

Ve Windows 8 o vyhledávání aplikací a jejich přehled tedy nepřijdeme, jen si musíme zvyknout na prostředí Metro. 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*