Jak zálohovat systémový registr

winseven

Na tomto blogu o Windows 7 jsem vám již přinesl celou řadu rad a tipů, jak naplno používat nejnovější operační systém od Microsoft. Psali jsme si zde nejen o kancelářském balíčku Office a dalších užitečných aplikacích od Microsoft, ale také systémových nástrojích, nastavení systému Windows a podobně. Abychom se však mohli posunout ještě dále, budeme do budoucna potřebovat zasahovat do systémového registru. V něm se totiž dá měnit celá řada nastavení a Windows 7 tak lze ještě více přizpůsobit k obrazu svému.

Je třeba mít na paměti, že zásah do systémového registru už není jen tak ledajaká úprava konfigurace systému. Řekněme, že to, co Microsoft uživatelům chtěl zpřístupnit, má dnes uživatelské rozhraní. Pokud v takovém grafickém prostředí provedeme nějakou změnu, často prakticky nemáme co pokazit. Windows se ale dá ladit mnohem více i v případě, že žádné uživatelské rozhraní neexistuje. V takovém případě se rovnou sami podíváme do systémového registru a přepíšeme si hodnoty. Důležité je proto vědět, jakou hodnotu přepisujeme a co nám tato změna způsobí. Na tomto webu budu do budoucna psát články také o tom, jak změnit to či ono chování systému Windows 7 zásahem do systémového registru. Protože však takovým zásahem můžeme s trochou nepozornosti ledacos pokazit, je dobré si pro takový případ systémový registr zálohovat. Pokud po jeho změně nebude vše fungovat tak, jak má, jednoduše hodnoty systémového registru zase obnovíme do původního stavu.

Jak se tedy k systémovému registru vůbec dostaneme. Použijeme na to Editor registru. Stačí stisknout klávesovou zkratku Win+R a zadat příkaz regedit nebo jej napsat do vyhledávání v nabídce Start. Poté, co se otevře Editor registru, klikněte na Soubor a následně Exportovat. Zadejte název zálohy a v dolní části zkontrolujte, že se chystáte zálohovat veškerý obsah. Klikněte na Uložit a to je vše. V případě obnovy systémového registru stačí zvolit Importovat a vaši zálohu otevřít.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*