Windows Phone 8.1 – rychlé ukončení aplikací

Občas se mi stává, že se můj telefon s Windows Phone 8.1 začne v kapse zahřívat a výdrž baterie pak rapidně klesá. V nejhorších případech vydrží pouze pár hodin. Může za to pravděpodobně velký počet spuštěných aplikací, které jsou udržovány v paměti. V dnešním článku se proto podíváme, jak aplikace rychle ukončit.

Ve Windows Phone 8.1 můžete snadno a rychle zobrazit spuštěné aplikace. V tomto seznamu pak naleznete aplikace seřazené podle toho, jak jste je používali, přičemž po obnovení dané aplikace budete pokračovat tam, kde jste naposledy skončili. To je velmi praktické, je ovšem třeba dávat pozor na velký počet aplikací udržovaných v paměti. Ty mohou vést k poklesu výdrže baterie, proto je občas vhodné aplikace ručně ukončit. Jak?

Na vašem mobilním telefonu stiskněte a podržte tlačítko šipky zpět. Po chvíli se vám zobrazí seznam aplikací udržovaných v paměti, kterým můžete posouvat vlevo a vpravo. Klepnete-li na jakoukoliv aplikaci, obnovíte ji. V pravém horním rohu každé aplikace také najdete křížek. A právě jím můžete aplikace rychle ukončovat.

Druhý a podle mě zajímavější způsob je položit prst na danou aplikaci a ukončit ji tažením dolů. Jde o obdobný princip, který známe z Windows 8.1, kde lze Metro aplikace ukončit právě takto. Tažení prstem je v případě, že chcete ukončit více aplikací po sobě, rychlejší, neboť nemusíte dávat pozor, abyste se trefili na křížek.

Tolik tedy k dnešními tipu. Jak se vám líbí?

A v příštím článku se k systému Windows Phone 8.1 vrátíme ještě jednou a řekneme si, jak v Internet Exploreru zapnout anonymní režim.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *