Rychlé odesílání souborů

winseven

Dnes pro vás máme další tip, který vám zpříjemní a především zrychlí práci s operačním systémem Windows 8.1. Ačkoliv se budeme věnovat běžné kontextové nabídce, která je k dispozici u každého souboru, tip přinášíme teprve teď. Inu, zajímavé možnosti často nalezneme na místech, kde bychom je nečekali.

Ve Windows 8.1 je možné snadno a rychle odesílat soubory. Obdobně tomu bylo už v systému Windows 8 a dokonce i Windows 7, kam právě přibylo několik zajímavých možností. A na ty se dnes podíváme.

Jak vyvolat nabídku u každého souboru, to není žádné překvapení – pravým tlačítkem myši. Poté si všimněte položky Odeslat, kde si můžete vybrat z několika možností. Zajímat vás zřejmě bude odeslání souboru emailem, přes Skype, pomocí Bluetooth a podobně. Možnosti dobře prozkoumejte a uvidíte, že si tento způsob odesílání souborů oblíbíte – například Skype zobrazí okno pro výběr kontaktů.

Windows 8.1 však umí ještě něco. Vyvolat můžete rozšířenou nabídku, díky které soubor zkopírujete do jiného umístění. Stiskněte klávesu Shift a teprve současně s ní na soubor klikněte pravým tlačítkem myši. Pak opět vyhledejte položku Odeslat. Co se stalo? V seznamu vidíte i adresáře, přičemž po výběru některého z nich bude soubor zkopírován do daného umístění.

A k čemu je to dobré? Můžete provést rychlou kopii, aniž byste hledali umístění, kam chcete kopírovat. Zrovna tak odešlete soubor přes Skype, aniž byste viděli okno Skypu, abyste soubor mohli přetáhnout nad daný kontakt. A podobně.

Co na náš dnešní tip říkáte?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*