Vyzkoušejte Windows Live Essentials

winseven

Windows Live Essentials je balíček volně dostupných programů společnosti Microsoft.  Zahrnuje jak aplikace pro práci s videem či sdílení fotografií, tak i nástroje pro správu mailů či publikování na blog.

Balíček je volně dostupný na oficiálních stránkách, lze nalézt jak webovou (při instalaci stahuje vše potřebné z internetu), tak kompletní instalaci. Samotná instalace umožňuje zvolit, které aplikace mají být nainstalovány.

Mezi nejčastěji používané programy patří především Live Mail, Live Messenger, Fotogalerie a Movie Maker. Konkrétně Live Messenger zná zřejmě mnoho z vás spíše jako MSN – nejoblíbenější komunikační protokol v Americe.

Všechny aplikace balíčku Windows Live Essentials mají podobné uživatelské rozhraní, které zapadá do rozhraní Windows. Do budoucna nelze ani vyloučit, že se balíček stane standardní součásti systému.

Přestože nejpoužívanější komunikační protokol u nás je bezpochyby ICQ, také MSN má skupinu svých příznivců. Live Messenger proto patří mezi užitečné programy, které například řada firem využívá k firemní komunikaci. Live Mail zřejmě třeba představovat není, neboť jeho použití vyplývá již z jeho názvu. Přihlásit se můžete k více svým e-mailovým účtům, je možnost nechávat kopie svých e-mailů uložené také na serveru či uživatelské prostředí aplikace přizpůsobit svým potřebám. Program Movie Maker pak velice oceníte například ve chvíli, kdy budete chtít digitalizovat své VHS kazety či přehrát dovolenou z digitální kamery do počítače. Aplikace umožňuje import videa, jeho střih a podobně.

Windows Live Essentials je k dispozici zdarma a hledáte-li tip na sadu užitečných aplikací, určitě stojí alespoň za vyzkoušení.

Pozor: Nedávno zřejmě kvůli potížím na serverech Microsoft nebylo možné nainstalovat balíček pomocí webové instalace. Řešením pak bylo stáhnout kompletní přibližně 140MB instalaci.

Poznámka: Právě v těchto dnech Microsoft uvolnil veřejnou betaverzi nového balíčku Windows Live Essentials. První screenshoty, několik základních informací a odkaz ke stažení lze nalézt na stránkách http://windowslivepreview.com/essentials/ . Finální verze by měla být dostupná v průběhu léta.

Windows Live Essentials ke stažení: http://explore.live.com/home

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*