Jak vrátit klasický prohlížeč fotografií Windows 10

winseven

Pokud nemáte rádi nový prohlížeč fotografií, který nabízí Windows 10. Máme tu pro Vás tip jak vrátit klasický prohlížeč fotografií, který znáte z Windows 7.

Krok 1:

Stáhněte ZIP soubor níže a rozbalte. Obsahuje 2 soubory. Activate Windows Photo Viewer on Windows 10.regDeactivate Windows Photo Viewer on Windows 10 (Default).reg. První pro aktivaci a druhý pro deaktivaci. Spusťte první soubor dvojklikem na první soubor a povolte úpravu registrů.

ZIP: Activate-Windows-Photo-Viewer-on-Windows-10

 

Krok 2:

Najděte obrázek, JPG, PNG či GIF. Pravým tlačítkem vyvolejte kontextovou nabídku a zvolte možnost Otevřít v programu > Zvolit jinou aplikaci.

Krok 3:

Objeví se nabídka (viz. screenshot) a zde vyberte klasický prohlížeč fotografií. Nezapomeňte zaškrtnout volbu “K otevírání souborů .jpg vždy používat tuto aplikaci“, aby si systém vaší volbu pamatoval.

Vše hotovo, prohlížejte fotky jako vždy 🙂

 

Zdroj: https://www.howtogeek.com/225844/how-to-make-windows-photo-viewer-your-default-image-viewer-on-windows-10/

8 komentářů

  1. funguje, ale Win 10 se nepamatuje volbu ani po zaškrtnutí. po zavření fotky se znovu otevírá v té win 10 hrůze 🙁

  2. Jirass: nějaký podrobnější návod by nebyl? 🙂 Co v registrech přesně změnit?

  3. No, nechci nějak hrotit. Ale stáhl jsem si soubory, rozbalil, aktivoval a když jsem chtěl zadat program pro prohlížení fotek tak se mi tam prohlížeč ani nezobrazil. Ale ten stupidní WIn10 prohlížeč se tam drží jak veš v kožichu. Takže co se týče mne, žádná změna. Moc mi tento článek nepomohl. Takže jdu hledat dál. Díky za snahu.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*