Centrum synchronizace, zařízení Windows Mobile a Windows SideShow

winseven

V dnešním článku se podíváme na další funkce systému Windows 7, které vám mohou usnadnit práci, a to dnes především s vašimi přenosnými zařízeními – mobilní telefon, mp3 přehrávač, flash disk a podobně. Jestliže máte například ve svém telefonu uloženy fotografie či hudbu, jistě je čas od času budete chtít nahrát také do svého počítače. V takovém případě vám pomůže Centrum synchronizace, které udržuje stejný obsah v počítači i přenosném zařízení. Pokud dále vlastníte mobilní telefon se systémem Windows Mobile, jistě vám přijde vhod Centrum zařízení Windows Mobile. A závěrem si povíme, k čemu slouží Windows SideShow.

Jak jsem se již zmínil, Centrum synchronizace samozřejmě slouží k synchronizaci dat mezi počítačem a jinými zařízeními – může jích být několik, například externí disk a síťové uložiště. Uživatel tak může mít svá data uložena na více místech a v počítači mít vždy jejich zálohu a především vše k dispozici na jediném místě. Centrum synchronizací tedy pravidelně synchronizuje obsah zařízení s počítačem. Synchronizace může probíhat dvojím způsobem – jednosměrná či obousměrná. U jednosměrné synchronizace jsou data synchronizována pouze v jednom směru (počítač pravidelně aktualizuje obsah podle externího zařízení nebo naopak), kdežto u synchronizace dvousměrné se udržuje obsah počítače a zařízení současně. Je ovšem třeba myslet na to, že pokud se u obousměrné synchronizace změní obsah počítače i zařízení v době od poslední synchronizace, dojde ke konfliktu. Ten vám Centrum synchronizace pomůže vyřešit – ponecháte obě verze či jednu z verzí.

V nabídce Start již typicky napište Centrum synchronizace a spusťte jej. Více snad není třeba popisovat, neboť vše probíhá velice intuitivně. Máte možnost nastavit synchronizaci, zobrazit výsledky či konflikty synchronizace. Nejlepší však je Centrum synchronizace vyzkoušet přímo v akci. 🙂

Centrum zařízení Windows Mobile slouží uživatelům mobilních telefonů s Windows Mobile. Aktuálně není součástí systému Windows 7, ale lze jej bez problémů bezplatně stáhnout a nainstalovat. A co vše nabízí? Umožňuje procházet soubory v telefonu a prohlížet je na počítači, lze synchronizovat kontakty, kalendář, e-maily, hudby a podobně, umí detekovat nově pořízené fotografie a uložit je do počítače. Pomocí Centra zařízení Windows Mobile je také možné instalovat do telefonu nové aplikace.

A na závěr slibovaný Windows SideShow. Jde o technologii dostupnou od systému Windows Vista, kterou lze využít s mobilními telefony, televizemi a dalšími přenosnými zařízeními připojenými k počítači. Tímto zařízením poté můžeme například pomocí Windows SideShow ovládat Windows Media Player, i když nemáme přístup ke klávesnici počítače (např. zařízením připojeným přes Bluetooth), zařízení může kontrolovat příchozí elektronickou poštu a umožnit její čtení a další. Jak na to? Musíte mít nainstalovánu alespoň jednu SideShow miniaplikace a k počítači musíte připojit zařízení kompatibilní s Windows SideShow. Poté vše potřebné naleznete v Ovládacích panelech, dále Hardware a zvuk a následně Windows SideShow.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*