Vypnutí Windows 7 bez instalace aktualizací

V jednom z posledních článků jsme si psali o tom, jak Windows 7 umožňuje provést aktualizaci systému a především jak jednotlivé aktualizace skrýt a znovu obnovit. Zmiňoval jsem také, že Windows 7 často vyžaduje restart právě po instalaci důležitých aktualizací, což by mělo být v chystaném Windows 8 řešeno mnohem lépe – systém nebude třeba tak často restartovat, a pokud ano, nebude vás nutností restartu zatěžovat. Windows 7 má ještě jeden „nedostatek“, a to ten, že při vypnutí počítače automaticky instaluje nové aktualizace.

Automatická instalace aktualizací při vypnutí počítače je dobrá věc – počítač vypínáte a při dalším spuštění jej máte aktuální, systém Windows 7 už nemusíte aktualizovat a případně restartovat. Mnohdy se ale může stát, že počítač potřebujete rychle vypnout a na instalaci aktualizací jednoduše nemáte dostatek času – instalace může trvat i desítky minut. S tímto problémem si můžete poradit několika způsoby. Jedním z nich je počítač nevypínat, ale pouze přejít do režimu spánku nebo hibernace. To však samozřejmě není plnohodnotné vypnutí počítače – při režimu spánku je obsah paměti RAM zachován a při hibernaci je uložen na pevný disk a při spuštění znovu obnoven. Vypnutí systému Windows 7 bez instalace aktualizací musíte provést dvěma kroky. Nejprve namísto vypnutí počítače zvolte možnost odhlásit uživatele. Tím se zavřou všechny spuštěné úlohy a budete odhlášeni. Teprve na obrazovce pro přihlášení pak zvolte možnost vypnutí počítače.

Tento způsob vypnutí systému Windows 7 vám samozřejmě zabere o několik kliknutí více, i přesto však ušetříte čas, který by zabrala instalace aktualizací. Pokud spěcháte a aktualizace při vypnutí Windows 7 nechcete instalovat, obejděte tuto vlastnost systému právě odhlášením ze systému. Windows 7 vás při příštím spuštění znovu upozorní na dostupné aktualizace a podle nastavení systému je buď automaticky nainstaluje, nebo instalaci potvrdíte ručně. V krajním případě budou aktualizace opět instalovány při vypnutí počítače.

6 komentářů to “Vypnutí Windows 7 bez instalace aktualizací”

 1. Vážený pane IT, dobrý den. Měla jsem tady jednoho pána IT. Restartoval mi můj počítač, který trochu zlobil.Ten pán je silně zaneprázdněn. Napsal mi jak mám dále restartovat, a to v jakém datu. Jsem počítačově gramotná, ale jinak technika je doslova můj nepřítel. Nevím na koho se obrátit.Nevím, jaké finanční účtování potom je. Neoplývám nějak penězi. Je nějaká firma, na kterou bych se mohla obrátit. Nevím jak často restartovat. Mám počítač Windows 7. Děkuji za odpověď. S úctou Zdenka Nováková, Brno.

 2. Michal Hudák napsal:

  Tady moc nevím co přesně je váš problém. Doporučuji restartovat či vypínat počítač pravidelně. Alespoň 2x do týdne. Jinak se zahltí a zpomaluje se. Firem, které se o počítače starají je jistě mnoho, není těžké na internetu nějaké vyhledat.

 3. Roman napsal:

  Dobry den,prosim o radu:mam windows 7 profesional a pokazde kdyz zapnu a vypnu pocitac probiha instalace i aktualizace systemu a trva to az nekolik hodin i dnu opakovane.V cem je problem? predem Vam dekuji za radu.

 4. Michal Hudák napsal:

  Podíval bych se do logu Windows. Spusťte Prohlížeč událostí takto: Klikněte na tlačítko StartObrázek tlačítka Start, na příkaz Ovládací panely, na položku Systém a zabezpečení, na položku Nástroje pro správu a potom dvakrát klikněte na položku Prohlížeč událostí.‌ Požadováno oprávnění správcePokud vás systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadejte heslo nebo proveďte potvrzení.

  Jestli se neobjevují nějaké chyby, které by mohli napovědět, kde je chyba.

 5. Vašek napsal:

  Dobrý den, již delší dobu řeším problém s vyhledáním a instalací aktualizací pro Windows 7 Home Premium. Stručně se pokusím popsat celou situaci: Pro správu mého bankovního účtu v IE jsem byl systémem vyzván k instalaci vyšší verze (IE 10, nebo IE 11). To ale naráželo na další problém, chybějící SP 1 v mém notebooku. Po jeho instalaci se však počítač značně zpomalil a tak jsem se rozhodl SP 1 zase odinstalovat. Současně jsem odinstaloval aktualizace, které se po instalaci SP 1 do počítače nainstalovali. Vrátil jsem se zpět k IE 9, ale díku tomu, že jsem měl nějakou dobu v počítači SP 1 lze bankovní účet spravovat i v něm. Od té doby ale zase systém hlásí, že se mu nepodařilo vyhledat a nainstalovat nové aktualizace. Toto se nezdaří ani při ručním vyhledání aktualizací. Prosím o radu, jestli lze a jak znovu obnovit instalaci aktualizací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *