Windows 8 je ke stažení

winseven

Zatímco si na tomto blogu vesele píšeme tipy a triky pro systém Windows 7, Microsoft stále usilovněji pracuje na jeho nástupci. Již jsme informovali o těch nejdůležitějších novinkách, které by se ve Windows 8 měly objevit. Nesmíme ale opomenout ani to, že Windows 8 je už nějaký ten týden ke stažení. Ano, Windows 8 si můžete stáhnout přímo na webu Microsoft. Vše je legální a vy si tak můžete tento připravovaný operační systém vyzkoušet přímo na svém počítači.

Microsoft zveřejnil vývojovou verzi systému Windows 8, jejíž platnost je samozřejmě časově omezena. To nám ale nevadí. I tak se díky ní můžeme seznámit s nejnovějším operačním systémem od Microsoft, na kterém se pracuje, a už nyní vědět, jaké bude uživatelské rozhraní, jaké funkce budeme moci využít a tak dále. Ačkoliv se jedná o první veřejně dostupnou verzi, již se nepředpokládá, že by se od hlavních novinek, které se ve Windows 8 objevily, ustoupilo. Pokud stále nemáte jasno, pak vězte, že systém Windows 8 bude mít podobné hardwarové nároky jako současný systém Windows 7, navíc ale nabídne prostředí Metro pro tablety, v klasickém prostředí se pak můžeme těšit na Ribbon v Průzkumníku Windows, který známe z kancelářského balíčku Microsoft Office, vylepšené kopírování souborů a další novinky.

Ihned po zveřejnění testovací verze systému Windows 8 se začaly na velkých IT serverech objevovat články s náhledy a zkušenostmi s tímto systémem. Za všechny jmenujme alespoň server Živě.cz, kde také najdete přehledně seřazené odkazy ke stažení Windows 8. Své názory a postřehy si však neodpustili ani nadšení blogeři. Na internetu najdete řadu článků s pohledy opravdu běžných uživatelů. Pokud si jich přečtete více, můžete získat mnoho nestranných informací o novém operačním systému od Microsoft.

Vyzkoušejte i vy už dnes Windows 8. Jaké s ním prozatím máte zkušenosti? Jak se vám líbí nové prostředí? Podělte se s námi i vy – buď prostřednictvím komentáře, nebo nám rovnou zanechte odkaz na váš vlastní článek. Stahujte Windows 8!

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*