Záloha konfigurace wifi sítí

winseven

Po několika článcích, ve kterých jsme si představovali šikovné nástroje určené pro systém Windows 7, které nám doplnily či upravily určitou funkcionalitu systému, se dnes podíváme na možnost systému samotného. Windows 7 toho umí mnoho, a zatímco některé možnosti uživatelé využívají dnes a denně a tyto funkce jsou také více na očích, jiné možnosti jsou poměrně dobře skryty, i když se mnohdy mohou hodit. Jednou z takových funkcí je záloha konfigurace wifi sítě.

Představte si, že máte na svém počítači nastaveno několik wifi sítí, ke kterým se denně přihlašujete. Typicky může jít o vaši domácí síť, často jde ale i wifi síť ve vašem zaměstnání či jiné veřejně dostupné sítě v kavárnách, restauracích a podobně. Každá síť vyžaduje svůj identifikátor, způsob zabezpečení samozřejmě včetně zadaného správného hesla a další možnosti. Proto se může hodit vytvořit si zálohu takových wifi sítí, abyste v případě ztráty nastavení, ať už je důvod jakýkoliv, mohli nastavení rychle obnovit a dále fungovat. Taková záloha přitom zabere pouze několik málo kliknutí.

V systému Windows 7 přejděte na správu bezdrátových sítí. Jednou z možností je kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu sítě v oznamovací oblasti, zvolit Otevřít centrum síťových připojení a sdílení a poté v levém panelu pokračovat Spravovat bezdrátové sítě. V okně se vám zobrazí uložené wifi sítě ve vašem počítači. Jakmile kteroukoliv z nich vyberete a přes pravé tlačítko myši přejdete na Vlastnosti, zobrazí se vám možnost Kopírovat tento profil sítě na jednotku USB flash. Po kliknutí budete systémem Windows 7 vyzvání, abyste připojili USB flash disk. Poté stačí projít jednoduchým průvodcem, který síťový profil zálohuje.

Jak vidíte, vše je velmi jednoduché. V případě obnovy konfigurace wifi sítě stačí spustit vytvořený soubor SetupNSK.exe a dojde k importu nastavení. To lze samozřejmě využít i při přenosu konfigurace wifi sítě z jednoho počítače na druhý. 🙂

2 komentáře

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*