Windows 8.1 – jaké jsou ceny a jak provést upgrade

winseven

windows8.1_krabiceWindows 8.1 se blíží, tak se pojďme podívat na jeho ceny. Už dávno víme, že pro majitele Windows 8 bude aktualizace zcela zdarma. Systém si prostřednictvím Windows Store budeme moct nainstalovat 17. října. Bude se však prodávat i v obchodech na DVD, a to pro ty, co doposud žádný systém od Microsoft nevlastní. A kolik bude Windows 8.1 stát? Ceny nepřekvapily, jsou srovnatelné s těmi, na které jsme zvyklý.

Ceny Windows 8.1

Nyní se nebavíme o upgradu, ale o koupi plné licence systému Windows, kterou mimochodem bude možné provést také online. Windows 8.1 bude stát 119,99 USD, Windows 8.1 Pro pak 199,99 USD. Bude možné také upgradovat na edici Pro, a to za 99,99 USD. Majitelé Pro edice si pak mohou zakoupit Windows Media Center, a to za 9,99 USD.

Jak jsme již řekli, ceny jsou takové, na jaké jsme zvyklí již z předchozích verzí systému. O plných licencích také platí, že jsou přenosné, tedy systém můžete z jednoho počítače odinstalovat a nainstalovat na druhý. Windows 8.1 budete moct získat také s novým počítačem, kde bude přeinstalován. Zmínit musíme také OEM licence, které nestojí tolik, avšak jsou vázány na konkrétní počítač, na kterém jsou při jeho pořízení nainstalovány.

Upgrade na Windows 8.1

Z Windows 8 na Windows 8.1 přejdete bez problémů, provede se aktualizace, zůstanou vám veškerá data, nastavení, aplikace. Budete-li však přecházet z Windows 7 na Windows 8.1, o aplikace přijdete a budete je muset přeinstalovat. Ze starších verzí systému Windows na nejnovější Windows 8.1 pak nebude možné rozumně přejít, ztratíte i všechna uživatelská data, tedy nejjednodušší je v tomto případě provést čistou instalaci systému.

Ještě dodejme, že již dříve jsme psali o možnostech upgradu z Windows 7 na Windows 8. Ten je bezproblémový. Lze tedy v tomto případě nejprve provést přechod na Windows 8 a teprve poté nainstalovat Windows 8.1.

Zdroj: ExtraWindows.cnews.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*