Prodlužte výdrž vašeho notebooku

winseven

baterieMůj notebook vydrží při chodu na baterii asi dvě až tři hodiny, a co ten váš? Technologie se samozřejmě stále zdokonalují a výdrž prodlužuje, i vy sami však můžete podniknout několik kroků, které vašeho malého miláčka udrží při životě déle. Tipy se objevily na serveru Technet.cz, a tak se pojďme podívat, které mezi ně patří. Samozřejmě dodáme také osobní zkušenosti.

Pokud potřebuji, aby můj notebook vydržel déle, první, co udělám, je obvykle snížení jasu displeje. To pomáhá skutečně hodně, navíc se nepřipravíte o žádnou důležitou funkci. Samozřejmě ale záleží, jak dobře na displej potřebujete vidět – při slunečních dnech to bývá problém. Jakmile jas mívám u minima, začínám přemýšlet o dalších možnostech. Ještě před tím, než vypnete wi-fi, které často potřebujete, je tu ještě jedna funkce, která baterii vybíjí, a přitom ji jistě téměř nevyužíváte. Jde o bluetooth. To se hodí například pro komunikaci s mobilem. Soubory do vašeho mobilního zařízení ale nepřesouváte neustále, ne? Proto bluetooth vypněte.

Nyní můžete přemýšlet o vypnutí wi-fi. Pokud například s přáteli prohlížíte fotografie z dovolené, udělejte to. Pokud pracujete a internet k práci potřebujete, nechte wi-fi zapnuté a zkuste jiné triky, jak docílit vyšší výdrže baterie.

To byly ty nejdůležitější zásady, které obvykle velmi pomohou a váš notebook vydrží v provozu na baterii skutečně déle. Určitě však nejsou jediné, systém Windows 8 rovněž dbá na úsporu energie. Snížit můžete například jas displeje při vaší nečinnosti, a to na úplné minimum, zastavit také můžete aplikace, které běží, ale nepoužíváte je. Rovněž od vašeho notebooku odpojte všechna nepoužívaná zařízení, používejte také úsporné schéma napájení, které lze aktivovat při kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu baterie a zvolení Možnosti napájení.

Další tipy naleznete ve výše odkazovaném článku, pomáhá totiž i zakázání vizuálních efektů a speciální aplikace prodlužující výdrž baterie.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*