Řešení problémů s Windows 10 – nefunguje zvuk nebo webkamera

minulém článku jsme si pověděli, že upgrade na Windows 10 můžete provést prostřednictvím Windows Update nebo instalací z ISO souboru, a přidali jsme také vlastní zkušenosti s instalací. Dnes ve vlastních dojmech z Desítek budeme pokračovat a ještě než si řekneme, jak je Windows 10 rychlý, stabilní a tak dále, vám pomůžeme s řešením problémů, které se po instalaci mohou objevit – nefunkční zvuk či webkamera.

Je třeba aktualizovat ovladače

Jak už jsem psal v odkazovaném článku, instalaci Windows 10 jsem prováděl z ISO souboru hned na dvou noteboocích a vše proběhlo bez problémů – zvolil jsem zachování pouze osobních souborů, kterých se systém skutečně ani nedotkl, takže jsem měl k dispozici čistou instalaci. Brzy jsem však narazil na první ze dvou problémů – nefunguje zvuk. Později jsem zjistil, že nefunguje ani webkamera. A samozřejmě mě hned napadlo, že na vině budou ovladače.

Nutno říci, že pokud nefunguje zvuk, webkamera nebo jiné zařízení, nejde o chybu systému. Je zcela běžné, že nová verze Windows vyžaduje instalaci nových ovladačů, aby všechna zařízení mohla správně pracovat. Dnes vám tedy ukážeme, jak ovladače aktualizovat, pokud vám některé zařízení po instalaci Windows 10 nefunguje.

Otevřete Průzkumník Windows a klikněte pravým tlačítkem myši na Tento počítač. Poté zvolte Vlastnosti a následně v levé části okna Správce zařízení. Otevře se vám dialog, ve kterém naleznete všechna zařízení a můžete aktualizovat jejich ovladače. Zařízení jsou rozdělena do skupin, takže úspěšná instalace obnáší identifikaci zařízení, které vám nefunguje. Jakmile takové zařízení v seznamu spatříte, stačí na ně kliknout pravým tlačítkem a zvolit Aktualizovat software ovladače. Systém pak sám nalezne novou verzi ovladače, nainstaluje ji a vaše zařízení začne fungovat.

Tolik tedy k řešení problémů po instalaci Windows 10. Na další potíže jsem nenarazil, avšak pokud máte jiné zkušenosti, napište nám je do komentáře. Současně se pokuste přiložit i řešení, za které vám ostatní čtenáři jistě budou vděční.

50 komentářů

 1. Dobrý den, vše jsem dle návodu provedla, systém mi píše, že aktualizovaný ovladač je správně nainstalovaný, přesto mi zvuk stále nejde

 2. Provedl jsem instalaci dle Jara a opět všechno funguje. Díky a můžu vřele doporučit.

 3. Dodry den,mám lenovo z570,po instalaci win.10 mi přestala fungovat web kamera,aktualizovat ovladače nejdou,píše to ovladače ne nalezeny.

 4. Ještě Ja k předešlému dotazu,pokoušel jsem se nainstalovat ovladač samostatné staženej na stránkách lenova,i přes to že to spouštim jako správce tak mne to prý z důvodů moji ochrany blokují,prosím poradite mi?děkuji.

 5. Zdravím, stáhl jsem Windows 10 a taky bojuju se zvukem, vyzkoušel jsem opravdu vše, od aktualizace až po no instalace Realtek ze serveru od Jary ale pořád nic. kdyby měl ještě někdo nějaký nápad budu rád za radu dík.

 6. a fungovalamě zase nefunguje webkabera u noveho notebooku, vratil jsem win 8 a fungovala. ted znova win 10 a kamera v pc vubec není. uff notebook ma acer aspire v nitro

 7. Zdravím, nainstalovali jsme si win 10, vše vypadalo v pořádku, ale nedávno nám přestala jet myš. Normálně se hýbe, ale když klikneme nic se neděje. Myš ovšem v jiném zařízení jede bez problémů. Jediný způsob jak pokračovat dál je najet si ctrl+alt+delete na spravce úloh a myš zázračně opět na pár minut jede. Neví někdo co s tím?

 8. Po nainstalování win10 mi přestala fungovat tiskárna z důvodu, že není kontatibilní s win10

 9. Dobrý den,

  díky Járovi za odkaz, podle nastavení bylo taktez vse v poradku, ale nic nefungovalo, az diky Jarovu odkazu. Moc díky!!!

 10. asus n61vn, po aktualizacii w7 na w10 web kamera otocena o 180 stupnov, ovladace pre w7 neberie!
  po odinstalovani kamery a pokusu nainstalovat ju nanovu, w10 nenachadza ziadne nove zariadenie, ziadnu kameru!!!

 11. Mám stejný problém jako MILDA, aktualizovat nejde, nevím si s tím rady i když jsem ze stránek lenovo zkoušel stáhnout ovladače. Mám lenovo z580

 12. Nedavno jsem tez presla na windows 10 ze 7iček.. a koukám že to byla obrovská chyba!!!! Zvuk m i sice jde ale prdí mi. Nemůžu se normalně podívat na žádný serial ani film.. v čem je sak*a problém?????

 13. Po instalaci win 10 mám takový problém, že mi notebook zamrzne a po té se sám restartuje. Nevíte, kde by mohl být problém? Díky.

 14. Rád bych se vrátil k “sedmičkám” , napište mi prosím postup.. Tohle je nedotažená s……
  díky. P.N.

 15. Ve Windows 10 na liště je prostor prohledání, stačí v tom zadat obnovení systemu a vyjede o oknok, kde je možnost obnovení Windows 7 Já jsem takhle udělal dvakrát! Tato možnost je k dispozicu 30 dní po upragdu!

 16. Dobrý den, mně zvuk stále nefunguje. Přeinstalovala jsem ovladače dle článku i dle Jara a stále nic. Další nápady? Díky

 17. Ahoj,
  i po reinstalaci ovladačů, stále nefunguje mikrofon, nemáte nápad, co s tím?
  Díky moc.

 18. Zdravím, po upgradu mám stejný problém jako Julie 13. 11. 2015 (01:48). Zvuk mi sice jde, ale praská v něm (prdí). Nepomohly ani jiné ovladače, nastavení bitratu, ani nic podobného. Problém je jak u MP3 které se přehrávají z disku, tak i klipy z youtube. Není to ale pořád. Jednu chvíli dobré a pak se to začne nehorázně praskat a sekat. Měl jsem to už i u kamaráda, co dělá do PC, a ještě se mu to nestalo a taky si neví rady. Víte někdo co s tím, měl někdo stejný problém? Díky za případnou radu…

 19. K notebooku používám připojenou klávesnici přes USB. Po upgrade Windows 10 vždy po zapnutí notebooku je vypnutá numerická klávesnice jak v notebooku tak i na přídavné klávesnici. Musím je vždy zapínat použitím tlačítka Num Lock. Poraďte zda jde tento problém odstranit a když ano tak jaký je postup.
  Děkuji

 20. Dobrý den, mám Lenovo Yoga 2 tablet, aktualizoval jsem na Win 10 musel jsem najit ovladace na hdmi apod. Po asi 14cti dnech se tablet seknul v řežimu černé obrazovky nelze restartovat vypnou nic, po týdnu sám naskočil a za týden opět umřel. Nějáká rada prosím?

 21. Dobrý den!Chci se zeptat zdali jste někdo vyřešili problém s webkamerou!Po instalaci win 10 je kamera stále otočená o 180 stupňů přičemž ve vlastnostech vše funguje tak jak má a nehlásí to žádnou chybu a to i vyhledání nových ovladačů.Je možné že už nejsou na NB ovladače?Asus F3E WIN 10 bit

  Děkuji Robert

 22. ani mě po instalaci W10 nejde zvuk. Ovladač jsem aktualizoval, nejprve jsme zkusil ten systémový, stáhnutý přes windows, a stále nic. Nainstalvoal jsem tedy ovladače z webu aceru (pro daný typ notebooku a w10) a stále nic – stále hlásí, chybí zvukové zařízení. Zkusím ještě ty ovladače přímo od realtecu.

 23. Dobry den, kdyz mi po instalaci w10 nejede obraz u stazenych filmu a serialu, tak mam delat co?

 24. Zdravím, mám stejný problém, aktualizoval se mi program Windows 10 a přestala mi jet tiskárna, zkoušela jsem někde aktualizovat ovladač, ale nemůžu to nikde najít, mohl by mi prosím někdo poradit?

 25. Dobrý den
  Aktualizoval jsem si win na win10 a od té doby nemohu tisknout. Nové ovladače na tiskárnu mám nainstalované, ale pořád to nejde, nejde ani tisk ve wordu do pdf.

 26. Zdravím, také jsem provedl upgrade na win10 na PC, webkamera mi nejde pokud použiji program z win10, pokud zapnu starý skype, tak tam mi jde, tak nevím jak je to možné…s tiskárnou mám také problém, tisknout sice můžu, ale když chci třeba skenovat dokument do pc tak mi to píše že tiskárna není připojená.. a ještě sem tam z ničeho nic mi přestane fungovat hlavní lišta, jdou pustit programy co tam mám nainstalované, ale nabídka start,hlasitost,wifi,oznámení…tak to prostě nereaguje, musím dát restart.. asi to nemají moc vychytaný ještě

 27. Dobrý den. Také já jsem si nainstaloval Win.10 do notebooku ASUS A7K. To že mi nereagují některé klávesy např. Fn+F10 na vypnutí zvuku, Fn+F11 a F12 pro zeslabení a zesílení zvuku a ještě další pomocné klávesy, to bych oželel, to mohu provést jiným způsobem, ale že mě nejde vebkamera to mě fakt štve. Problém je pravděpodobně v tom, že někteří výrobci zaspali s aktualizacemi ovládačů na Win.10.
  Napsal jsem dotaz do Zákaznické centra technické podpory Asus a obdržel jsem informaci, že model A7K bohužel nepodporuje Windows 10 a proto nemáme k dispozici ovladače. Bez této podpory není možno zajistit správný chod zařízení. Pro korektní chod se vraťte k předchozí podporované verzi operačního systému, prosím.
  Přitom notebook Asus A7K výkonnostně překračuje požadavky pro Win.10.

 28. Bohužel je to typické, někdy se jednoduše nestíhají tak rychle připravit všechny ovladače. Pokud znáte výrobce a model kamery, je možné často daleko dříve najít ovladače přímo u samotného výrobce. Případně odinstalovat ovladač úplně a použít základní ovladač.

 29. Ano jde:
  1.) Spusťte Regedit. Win + R > regedit > Enter
  2.) Najďete tento klíč: HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard
  3.) Upravte klíč: InitialKeyboardIndicators na hodnotu: 80000002

 30. Po instalaci Win10 nám již podruhé samovolně zmizela nabídka dolní lišty, zmizel Explorer, nefungoval Start, ani restart nepomohl. Zkoušeli jsme obnovu počítače, restart probíhal celou noc a obnova neproběhla. Poté jsme jej natvrdo vypnuli, a po zapnutí jelo opět vše OK. Poradíte mi co s tím, aby se to neustále neopakovalo? Notebook dostal syn na vánoce, a od té doby již 2x podobný problém. Poprvé jsme problém vyřešili tak, že jsme založili nový uživatelský účet, ten funguje bez problémů, ten původní nefunguje, ani opětovné restarty ho nenakoply. Při každé ztrátě dolní lišty a zamrznutí notebooku přece nemůžeme vytvářet nový uživatelský účet. Poradíte mi, prosím?

 31. Zkontroloval bych disk, jestli nejsou na disku chybné sektory a vadné soubory. Spusťte tento počítač nad diskem C: zmáčkněte pravé tlačítko a zvolte Vlastnosti. Poté vyberte záložku Nástroje a hned nahoře bude Kontrola disku, tu spusťte. Pokud se bude problém opakovat, podívejte se do systémového logu, kde by mohli být napsané chyby. Ty se pak dají vygooglovat a opravit.

 32. Zdravím lidičky,nejen že mi nejde kamera na Win 10,ale mě to nebere ani instalační CD

 33. Dobrý den,
  také bych potřebovala radu,jako Renata již podruhé mě zmizeli ikony dole na liště. Poprve se druhý den objevili. Tentokrát nejde vůbec nic dostanu se jen na internet a nic jiného nejde otevřít. Ani nejde vypnout počítač , nikam se nelze dostat nemůžu použít ani radu z diskem C.

 34. Od instalace win10 nejde tiskárna. Nejde bohužel ani odinstalovat – hlásí chybu 0x0000003d. Nevím co dělat dál. Mám instalační CD, ale je mi bohužel na nic. Prosím o radu. R.

 35. Zdravím občani,
  na tabletu UMAX s Win 10 nejde kamera,jinak vše naprosto bez chybičky,poradí někdo?Děkuji

 36. Ovladače tiskárny budou pravděpodobně chybné… zkuste na stránkách výrobce najít nejnovější, tiskárnu a ovladače kompletně odinstalovat a nainstalovat nejnovější.

 37. Zdravím,
  aktualizovala jsem si windows 7 na windows 10 a problém je, že na klávesnici mi svítí, že zvuk je vypnutý, ale na monitoru na ikoně zvuku je 100 %. Zkoušela jsem všechny rady výše, ale bohužel nic nepomohlo 🙁 Mohl by prosím někdo pomoct?

 38. Zdravím,
  nedokážu si poradit a strejda Google je taky marnej.. po instalaci Win10 mi vsechno tak nejak jede, zatim nemam vylozene stiznost.. akorat mi blbne zvuk.. jakoze jednou jde normalne podle nastaveni.. napr. treba u filmu, dam pauzu a zvuk jede asi na tisic obratek hlasiteji. Stava se mi to i u spusteni videi na netu. Proste spustim video a hrozne to rve. Zatim mi funguje kliknout dole v liste na zvuk a pohnout s tim (zesilit/zeslabit) a vrati se to do normalu. Aktualizace ovladacu na zvuk jsou pry aktualni, radeji jsem zkusila i nainstalovat novy a stejne nic.
  A kamera teda nejede vubec, pres spravce zarizeni ji ani nemuzu najit!
  Poradte prosim, jestli nekdo tusi aspon vic nez ja a Google.

 39. Dobrý den , když natáčím video přes PC tak je nekvalitní 🙁 jde to nějak upravit nebo to takhle bude furt ?

 40. Hodně záleží na software, který používáte a kameru, kterou používáte. Může to být jen otázkou nastavení ale také to opravit nepůjde…

 41. Stále mi nechce ísť kamera, som v koncoch mám to z aktualizované a nejde mi to pomoc.

 42. Ten prvý komentár si prosím nevšímajte, ja som to urobil presne podľa postupu ak je vyššie uvedené ale nemal som tom možnosť aktualizácie, čo v tomto prípade?

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*