Aplikace Výstřižky a Windows Disc Image Burner

winseven

V dnešním článku bych rád přinesl tip na dvě užitečné aplikace, které lze nalézt ve Windows 7. Jde o aplikaci Výstřižky, která usnadňuje zachycení části obrazovky a uložení jako obrázek (jde vlastně o obdobu Print Screen) a Windows Disc Image Burner, která umožňuje snadno a rychle vypalovat soubory ISO.

Výstřižky naleznete v Nabídce Start, Všechny programy a Příslušenství. Aplikace je velice jednoduchá a její úkol je jediný – uložit jako obrázek určitou část toho, co právě vidíme na monitoru. Máte-li tedy například otevřené okno průzkumníku Windows a jeho část chcete vyfotit, nemusíte se zdržovat s klávesou Print Screen, která zachytí celou obrazovku, a následným ořezáváním obrázku. Po spuštění aplikace se automaticky ocitnete v prostředí Nový, tedy ihned můžete označit část obrazovky, kterou chcete uložit. Po uvolnění tlačítka myši se ihned zobrazí obrázek, který můžete uložit (defaultně je nabízet formát PNG, což také považuji za výhodu). Obrázek je možné také drobně upravit, k dispozici je například guma. Kliknete-li po spuštění Výstřižků na Storno, budete moci přejít na Možnosti a změnit tak některé jednoduché nastavení aplikace.

Aplikace Windows Disc Image Burner je úplně z jiné kategorie. Slouží na rychlé a pohodlné vypálení souborů ISO na disk. Soubor ISO je vlastně CD či DVD uložené jako jediný soubor v počítači. Pokud si nainstalujete virtuální mechaniku a soubor v ní otevřete, bude se chovat stejně, jako byste vypálené DVD vložili do mechaniky. A jestliže takový soubor chcete vypálit na DVD, Windows Disc Image Burner poslouží skvěle. Soubor ISO jednoduše otevřete a aplikace se spustí. Poté už jen stačí vybrat vypalovací mechaniku a kliknout na Vypálit. Po vypálení je také možné, aby aplikace vypálený disk zkontrolovala.

1 trackback / pingback

  1. Ukládání screenshotů ve Windows 8 | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*