Jak na změnu písmene jednotky

winseven

Pojďme se podívat na jeden z posledních tipů v tomto kalendářním roce, který jsme pro vás připravili. Děkujeme, že nás pravidelně čtete a doporučujeme vám projít si články, které jsme letos publikovali. Věříme, že ve většině z nich najdete rady, které oceníte.

Zpět ale k dnešnímu tématu, kterým bude změna písmene jednotky. Jistě víte o tom, že Windows 8.1 přiřazuje nově připojeným jednotkám (externí disk, flash disk a podobně) písmeno automaticky. Vy však můžete vyžadovat mít danou jednotku vždy pod stejným písmenem. V práci například připojujete pevný disk, otevíráte ho jako jednotku P a totéž byste chtěli dělat i na vašem domácím počítači a notebooku. Pak není nic jednoduššího, než si písmeno jednotky změnit.

Pojďme se podívat, jak na to. Vyhledejte Tento počítač a klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Poté zvolte možnost Spravovat. V nově otevřeném okně se v levém menu přepněte na položku Správa disků, kterou najdete pod položkou Uložiště. V pravé části okna najednou uvidíte seznam disků, se kterými můžete manipulovat.

Jednoduše pravým tlačítkem klikněte na disk, který vás zajímá, a zvolte možnost Změnit písmeno jednotky a cestu. Poté stačí vybrat písmeno, které vám vyhovuje, a potvrdit. Ano, opravdu je to tak jednoduché.

Náš tip můžete vyzkoušet na více počítačích pro více jednotek a uvidíte, že jakmile budete mít každou jednotku vždy pod stejným písmenem, půjde vám práce zase o něco lépe.

Co říkáte na náš dnešní tip?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*