Microsoft Security Essentials – představení aplikace

winseven
Microsoft Security Essentials
Microsoft Security Essentials

Ochrana před viry a spywarem patří mezi ty nejdůležitější věci, které by se měli zajistit v novém nebo přeinstalovaném počítači. K těmto účelům slouží tzv.: antiviry, ale to asi není třeba říkat, protože by to měl každý běžný uživatel vědět. Na trhu antivirů existuje mnoho kvalitních a méně kvalitních řešení. Ty kvalitnější antivirové programy však stojí nějaké peníze a to je pro obyčejného uživatele odrazující a při výběru sáhne raději po některých programech, které jsou nabízeny zdarma. Ale jaký si vybrat?

Celosvětově známá a úspěšná firma Microsoft se rozhodla oživit trh s volně dostupnými antiviry a vyvinula Microsoft Security Essentials (dále jen MSE) – uživatelsky jednoduchý, nenáročný a přesto účinný program pro ochranu před viry a spywarem. Jedinou podmínkou pro instalaci MSE je originální Windows (XP, Vista nebo Windows 7). Program je lokalizován do češtiny pro 32bitové a 64bitové verze operačního systému. Stáhnout ho můžete zde: http://www.microsoft.com/security_essentials/default.aspx?mkt=cs-cz

Aktualizace
Aktualizace

Po nainstalování MSE je potřeba co nejdříve aktualizovat databázi definic virů a spywaru. Při aktualizaci (dokonce i při skenování PC) můžete dělat na svém počítači téměř cokoli bez znatelného snížení výkonu, protože MSE velice nízké nároky. Po dokončení aktualizace doporučuji prozkoumat nabídku nastavení.

Zde si můžete nastavit plánovanou kontrolu počítače, co se bude dít při nalezení škodlivého softwaru (podle úrovně výstrahy můžete nastavit nějakou akci). Pro pokročilejší uživatele je možné nastavit výjimky procesech nebo vyloučit některé soubory při skenu počítače (podle přípony souboru např. .jpeg). Tímto můžete snížit náročnost programu a zvýšit rychlost kontorly. V nabídce „Upřesnit“ máte některé další funkce, jako je kontrola vyměnitelných jednotek (např. FLASH disk), můžete zde vytvořit bod obnovení systému, kontrolovat soubory archivu (např. .RAR, .ZIP,…) nebo povolit uživatelům s nižšími uživatelskými právy prohlížení historie, kde se zobrazují všechny nalezené položky.

Nastavení

MSE je v taskbaru značen zeleným domečkem pokud je vše v pořádku, modrým domečkem s šipkou/kolečkem při stahování aktualizací/skenování PC, oranžovým domečkem s vykřičníkem při nějaké výstraze nebo červeným domečkem s křížkem pokud je nějaký závažný problém (třeba když je vypnutá ochrana v reálném čase nebo nalezen nějaký vir).

Microsoft Security Essentials v Taskbar

Odkaz ke stažení: http://www.microsoft.com/security_essentials/default.aspx?mkt=cs-cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*