Windows 8.1 – změna pozadí přihlašovací obrazovky

winseven

S Windows 8 přišla řada novinek. Jednou z nich bylo prostředí Metro, se kterým souvisela i změna pozadí přihlašovací obrazovky. To má i ve Windows 8.1 stále barvu, kterou nastavíte motivu, což se může velmi rychle okoukat. Pojďme se proto podívat, jak si na přihlašovací obrazovku nastavit nějaký vlastní obrázek.

Jistě si vzpomínáte na přihlašovací obrazovky plné barev. Cílem dnešního tipu je vrátit vám takovou přihlašovací obrazovku do Windows 8.1. Přestože tip je velmi jednoduchý, neobejde se bez zásahu do systémových registrů. Toho se však nemusíte obávat, změníme tam pouze jednu hodnotu.

Nejprve si připravte obrázek, který byste na přihlašovací obrazovce rádi vídali. Pojmenujte ho backgroundDefault.jpg a nezapomeňte, že obrázek nesmí být větší než 256 KB.

Nyní přejděte do umístění C:\Windows\System32\oobe, kde vytvořte adresář info a v něm adresář backgrounds. Do něj vložte vámi zvolený obrázek.

Nyní už přejděte do systémových registrů. Stiskněte klávesovou zkratku Windows + R, do pole napište regedit a potvrďte Enterem. Poté přejděte na následující klíč:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Backgroun

V pravé části okna se vám objeví hodnota OEMBackground, které nastavte hodnotu 1.

A to je vše. Nyní budete mít při přihlašování do Windows 8.1 takové pozadí přihlašovací obrazovky, jaké jste si nastavili. Náš tip si můžete ihned vyzkoušet, a to stisknutím kláves Ctrl + Alt + Delete nebo Windows + L.

Co na to říkáte? Líbí se vám vaše pozadí víc než to standardní?

6 komentářů

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*