Jak zavřít Metro aplikaci

winseven

w8_zavreni_metro_aplikaceVe Windows 8 se Metro aplikace neukončují. Je to všeobecně známá věc, věřím, že jsme ji i na tomto blogu již zmiňovali. Celé to funguje následovně: Pokud spustíte Metro aplikaci a poté začnete používat jinou nebo přejdete do desktopového prostředí, aplikace je pouze pozastavena. Tím je zachován její současný stav a zároveň neběží, tedy nezatěžuje počítač. Podobný způsob práce s aplikacemi využívá už i konkurence. Existuje však několik možností, jak aplikaci jednoduše ukončit. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Přejděte do prostředí Metro a spusťte si nějakou Metro aplikaci, například SkyDrive. Ta po vás ihned po spuštění bude chtít vaše přihlašovací údaje, to ale není důležité. Použijte nyní klávesovou zkratku Win + Tab. Tím se vrátíte zpět do desktopového prostředí nebo k jiné spuštěné aplikaci. Aplikace SkyDrive je nyní pozastavena. Pokud ji budete chtít znovu spustit, už se pouze obnoví její chod a vy v práci pokračujete tam, kde jste skončili. Nyní však tuto aplikaci budeme chtít vypnout.

Můžeme na to jít přes zmíněnou zkratku Win + Tab. Podržte klávesu Win, poté stiskněte Tab, ale Win stále držte. V levé části obrazovky se vám zobrazí lišta, ve které uvidíte aplikaci SkyDrive (pokud se právě v ní zrovna nenacházíte) a případně další aplikace. Pokud nyní myší na aplikaci v liště najedete a stisknete pravé tlačítko myši, zobrazí se vám možnost Zavřít. Pokud právě ji zvolíte, aplikace se ukončí. Jednoduché, že?

Je tu ale další možnost, jak ukončit Metro aplikaci. Můžete ji jednoduše zahodit. V aplikaci najeďte na horní okraj obrazovky, podržte levé tlačítko myši a myš táhněte úplně k dolní části obrazovky. Naznačí se vám zahození aplikace, které uvolněním tlačítka myši provedete.

Pokud zmíněné zahození provedete s plochou systému Windows 8, přejdete do prostředí Metro. Naopak na startovací obrazovce Metra tuto fintu využít nelze.

1 komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*