Práce se skupinami ve Windows 8

winseven

skupinyAčkoliv Windows 8.1 přinese vypilované Metro a můžeme se těšit na spoustu nových funkcí, pojďme se v dnešním článku zaměřit na Metro ve Windows 8. Jedna z možností, kterou jste možná doposud nevyužili, se týká aplikací přichycených na Úvodní obrazovku. A o co se jedná?

Představte si, že do počítače instalujete aplikace, každá se pak objeví na obrazovce po stisknutí klávesy Windows. Na ní pak začne vznikat pěkný chaos, a proto se Microsoft rozhodl zavést něco, co nazývá skupinami. To je princip pro vás jistě dobře známý. Windows 8.1 přinese další možnosti práce se skupinami, ale co už dnes umí Windows 8? Na skupiny můžete nahlížet z ptačí perspektivy. A to tak, že na Úvodní obrazovce stisknete klávesu CTRL a otočíte kolečkem myši. Poté máte navíc možnost pracovat nikoliv s jednotlivými aplikacemi, ale se skupinami.

To nejzajímavější, co můžete ve Windows 8 se skupinami provádět, je jejich pojmenovávání. Jakmile všechny skupiny vidíte z výšky, klikněte pravým tlačítkem myši na některou z nich. V dolní části aplikace se vám pak zobrazí možnosti pro danou skupinu – podobně to samozřejmě funguje pro jednotlivé aplikace. A nyní můžete jakoukoliv skupinu libovolně pojmenovat. Já osobně mám na Úvodní obrazovce pouze ty mnou nejpoužívanější aplikace, a tak je udržuji v jedné společné skupině.

Logiku pro vaši Úvodní obrazovku můžete volit jakoukoliv, důležité je, abyste se v aplikacích vy sami vyznali. Microsoft nám ve Windows 8 přinesl skupiny a už brzy se dočkáme dalšího vylepšení prostředí Metro. Jaké novinky se chystají v rámci bezplatné aktualizace, si můžete přečíst v našich starších článcích. Windows 8.1 je každopádně každým dnem blíže jeho oficiálnímu vydání.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*