Jak nastavit přepínání na anglickou klávesnici

Než se budeme věnovat systému Windows 10, který příští rok nahradí Windows 8.1 a o kterém pro vás shromažďujeme veškeré informace, pojďme se podívat na pár tipů, které po prvním spuštění Windows 8.1 skutečně oceníte.

Dnes se budeme věnovat tomu, jak snadno přepnout na anglickou klávesnici. Dobře známá zkratka Alt + Shift na čerstvě nainstalovaných Osmičkách nefunguje a je třeba ji nastavit. Jak? To se dnes dozvíte.

1. Přidat anglický jazyk

Přepnout na anglickou klávesnici se nemůžete v prvé řadě proto, že angličtinu nemáte zařazenou mezi jazyky.

Otevřete tedy Ovládací panely a v sekci Hodiny, jazyk a země či oblast klikněte na Přidat jazyk. Pokud angličtinu v seznamu skutečně nenajdete, znovu zvolte Přidat jazyk a angličtinu přidejte – označením a potvrzením pomocí Přidat.

2. Nastavení klávesové zkratky pro přepínání jazyků

Nyní už se na anglickou klávesnici můžete přepnout, ale musíte mít ještě nastavenou klávesovou zkratku pro přepínání.

V Ovládacích panelech v sekci Jazyk, kde nyní vidíte aktualizovaný seznam jazyků, zvolte vlevo možnost Upřesnit nastavení. Poté klikněte na odkaz Změnit klávesové zkratky panelu jazyků. Následně na kartě Upřesnit nastavení kláves zvolte Změnit kombinaci kláves, vyberte možnost Levý Alt + Shift a potvrďte. Vybrat si samozřejmě můžete i jinou kombinaci.

A to je vše. Nyní ve Windows 8.1 můžete pohodlně přepínat mezi českou a anglickou klávesnici.

Příště se podíváme na to, jak zobrazovat potvrzení při mazání souborů nebo jak zobrazit Koš v Průzkumníku.

2 komentáře to “Jak nastavit přepínání na anglickou klávesnici”

  1. […] V minulém článku jsme si řekli, jak Windows 8.1 přinutit přepínat mezi českou a anglickou klávesnicí zkratkou Alt + Shift a dnes v tipech budeme pokračovat. […]

  2. […] Windows 8.1 defaultně nezobrazuje potvrzování při mazání souborů a nastavit si musíte také přepínání na anglickou klávesnici. Dnes se pojďme podívat na další zvláštnost – […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *