Aero a změna tapety ve Windows 7 Starter a Home Basic

winseven

Windows 7 se uživatelům představil v několika verzích, ostatně jak už bývá u tohoto systému od Microsoftu zvykem. Ty nejnižší z nich nesou označení Windows 7 Starter a Home Basic a jsou dodávány především k levným notebookům a netbookům. Windows 7 Home Basic postačí pouze těm nejméně náročným uživatelům, neboť mu chybí řada nejen designových, ale také funkcionálních vymožeností. Kompletní přehled můžete najít v popisu této verze systému Windows 7, my si pouze řekněme, že nejlevnější verze systému Windows 7 vám neumožní ani aktivovat uživatelské rozhraní Aero, ani změnit pozadí pracovní plochy. Naštěstí se ale objevily šikovné nástroje, které vám alespoň tyto dvě omezení pomohou překonat, a vy si tak budete moci přizpůsobit vzhled Windows 7 Starter téměř stejně, jako v ostatních verzích systému.

První z nástrojů se jmenuje Oceanis Change Background Windows 7, a jak sám název napovídá, slouží pro změnu pozadí pracovní plochy systému Windows 7 Starter a Home Basic. Odkaz ke stažení lze nalézt na tomto diskusním fóru. Po instalaci je nutné restartovat váš počítač, poté však nic nebrání spuštění aplikace. Připraveno pro vás bude okno, ve kterém si zvolíte novou tapetu vaší plochy, vyberete možnost zobrazení či umístění, ze kterého chcete tapetu zvolit. Jestliže označíte více obrázků současně, budou se vám na pozadí po určitém čase střídat, stejně jako tomu je v ostatních verzích Windows 7.

Pro aktivaci uživatelského prostředí Aero zase poslouží nástroj Aero Enabler, který je ke stažení například na serveru Softpedia. Tento nástroj je velice jednoduchý, nabízí pouze možnost aktivace prostředí Aero a vypnutí kontroly výkonu hardware.

Díky těmto nástrojům si můžete změnit tapetu pracovní plochy a aktivovat uživatelské prostředí Aero i v těch nejlevnějších verzích systému Windows 7. Neboť jsou tyto verze však dodávány k méně výkonným zařízením, mějte na paměti, že se jejich výkon může výrazným způsobem snížit.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*