Tip – Jak zabránit samočinné instalaci aktualizací při vypínání

winseven

Pokud Váš počítač stáhne nové aktualizace automaticky změní způsob vypínání ze standardního na způsob, kdy se nainstalují aktualizace. U stolního počítače Vám tento problém nebude vůbec vadit. Prostě počítač vypnete a on si aktualizace nainstaluje a poté se sám vypne.

Jiné to ovšem bude v případě notebooku nebo netbooku, kde pokud nemáte napojení na síť a nemůžete dobít akumulátory tak se z takového vypínání může stát noční můra. Instalace aktualizací, která může trvat i několik minut, velmi vytěžuje procesor a disk počítače. Tudíž i při pár minutách může akumulátory vybít o několik desítek procent což Vás ve výsledku může stát např. hodinu práce na notebooku.

Pro majitele netbooků a noteboků by se hodilo tento způsob vypnout. Zde je návod jak na to:

Otevřete Start > Spustit (Win + R) a napište “regedit” tím se spustí editor registrů.

Pouze pro současného uživatele:

Najděte klíč

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\

Windows\WindowsUpdate\AU

Pro všechny uživatele:

Najděte klíč

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\

Windows\WindowsUpdate\AU

Ve složce vytvořte pomocí Úpravy > Nový > Hodnota DWORD a zadejte název NoAUAsDefaultShutdownOperation tuto hodnotu nastavte na 1

Výsledná hodnota v RegEdit

Tím vypnete aby se automaticky po stažení aktualizací při vypnutí počítače aktualizace nainstalovali.

Tento tip funguje ve Windows XP, Windows Vista a Windows 7


4 komentáře

  1. A šlo by nějakou takovou úpravou udělat, aby se aktualizace nainstalovali při restartu, protože vypínání a znovu zapínání počítače není moc dobré zejména pro disky.

  2. Obdobné úpravy instalací aktualizací jsem nenašel. Nejspíše to nebude úplně možné řešit takovouto obdobnou cestou. Nicméně pokud se jedná o systém Windows 2003, Windows XP nebo 2000 tak by možná šlo použít nasledující: http://support.microsoft.com/kb/328010

    Dole najdete aktualizace klienta služby SUS, který umožní nastavit: Zakázat automatické restartování po instalaci automatických aktualizací

    Systém pak vyčká na restartování počítače některým s uživatelů není jej nutno tedy úplně vypínat.

  3. Nenašla jsem v registru tu položku Windows Update, ty aktualizace mě obtěžují, včera mě to trvalo to nainstalovat kdo ví, jak dlouho, možná i hodinu, že já jim to povolila, když jsem předevčírem poprvé zapla notebook.

  4. Ono stačí vytáhnout z notebooku napájení. Při provozu pouze na baterii se aktualizace při vypínání neinstalují, a to právě z důvodu ochrany systému.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*