Udělejte z Windows 8 Sedmičky

winseven

windows8_7Na serveru Technet, který pravidelně přináší články věnující se systému Windows, se nyní objevilo zajímavé psaní o tom, jak z Windows 8 udělat Sedmičky. Windows 8 přinesl několik změn – ztratila se nabídka Start, objevilo se prostředí Metro, zmizely miniaplikace. Abychom se tedy v novém systému vrátili k Sedmičkám, musíme novinky nějak obejít. A jak?

V některých případech využijeme obyčejnou změnu nastavení systému, jinak nám pomohou nové aplikace. Ty jednoduše nainstalujete a do systému se vrátí to, co v Osmičkách není a v dřívějších verzích bylo. Podívejte se nyní na článek, který jsem v úvodu zmiňoval.

Jak vidíte, pět jednoduchých kroků přiměje Windows 8, aby se z velké části choval jako Windows 7. Začněme tedy tím, že Windows přinutíme, aby se spouštěl do desktopového prostředí. Stáhněte si utilitu Boot to Desktop a nainstalujte ji. Poté pouze klikněte na Disable Boot to Desktop a vše je hotovo.

Nyní do systému Windows 8 vraťme nabídku Start. K tomu nám poslouží utilita Classic Shell, kterou si můžete stáhnout zde. Jakmile ji nainstalujete, budete mít nabídku Start k dispozici včetně možnosti vyhledávání, zobrazování naposledy používaných aplikací a tak dále. Tato utilita navíc umí také start do desktopového prostředí, teoreticky se tak obejdete bez té předchozí zmíněné. Na internetu však najdete i další nástroje, které zvládnou totéž.

A co nám ještě chybí? Miniaplikace. Ty lze do Windows 8 vrátit pomocí aplikace 7sidebar. Můžete je zapnout a vypnout, nainstalovat a odinstalovat, umístit na plochu a další. Poté vám zbývá pouze poradit si s otvíráním obrázků, videí a dalších souborů v prostředí desktopu, případně nastavit vyhledávání. Informace najdete ve zmíněném článku.

Ještě dodejme, že možnost startovat přímo do desktopového prostředí by měl připravovaný systém Windows 8.1 zvládnout sám o sobě.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*