Jak zpřístupnit panel nástrojů Windows Media Player 12 ve Windows 7

winseven
Panel nástrojů WMP
Panel nástrojů WMP

V nejnovější verzi Windows Media Player 12 není bohužel panel nástrojů pro ovládání Media Playeru z hlavního panelu Windows 7. Pokud tento panel nástrojů máte rádi, zde vám přináším návod jak jej zpátky zapnout. Pro ty co neznají tento panel tak se objevuje po minimalizování aplikace Media Player.

1.) Stáhněte si DLL knihovnu Wmpband.dll z tohoto souboru – Wmpband.zip

2.) Zkopírujte Wmpband.dll do složky programu Windows Media Player (C:\Program Files\Windows Media Player)

3.) Teď se přesvědčte, že neběží služba Služba Windows Media Player Network Sharing pokud běží tak jí odkazem “Zastavit” zastavte

4.) Klávesovou zkratkou Win + R spusťte aplikaci “Spustit” a napište příkaz “cmd“. Tím se otevře příkazová řádka Windows. V příkazové řádce vykonejte příkaz:

regsvr32 “c:\Program Files\Windows Media Player\wmpband.dll”

Počkejte chvilku a měli by jste dostat potvrzující zprávu. Pokud jí nedostanete a objeví se něco podobného jako mě:

Neděste se, bude to fungovat i tak.

5.) Restartujte počítač

6.) Spusťte aplikaci Window Media Player 12 a minimalizujte jí

7.) Pravým kliknutím na hlavní nabídku přejděte do “Panely nástrojů” a zaškrtněte položku Windows Media Player.

Po zaškrtnutí by jste měli dostat hlášku, že tento panel nástrojů není kompatibilní s touto verzí Windows, toto okno jen potvrďte.

A je to, měli by jste teď jako já vidět panel nástrojů Windows Media Playeru. Musím upozornit, že vzhledem k nekompatibilitě s Windows 7 občas tento panel padá a nechová se jak má. Pokud chcete 100% výsledek tak asi ani nemusíte zkoušet.

7 komentářů

  1. Vše jsem udělal jak je popsáno. Dokonce u kroku číslo čtyři regsvr32 mi to nenapsalo chybu, ale že vše proběhlo v pořádku. Po restartování počítače nemám v panelu nástrojů Windows Media Player jak je uvedeno v kroku číslo 7… nevíte prosím co s tím?

  2. Mám win 7/64bit , vše jsem udělal podle návodu(knihovnu jsem dal do Prg.Files\WMP i do Prg.Files x86\WMP a nefunguje mi to.

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*