Microsoft spustil nový SkyDrive

winseven

Microsoft se pomalu ale jistě připravuje na příchod Windows 8, které jsou již hotové a budou vydány letos v říjnu. Mohli jste zaregistrovat, že v poslední době došlo k ukončení služby Hotmail a Microsoft dále provozuje pouze Outlook.com. Noví uživatelé se tak dočkají e-mailových adres pouze na této doméně, to však není ta nejdůležitější změna. Microsoft totiž přichystal pro službu Outlook nový design, který je ve stylu prostředí Metro. Příchod Windows 8 tak bude velkou událostí a Microsoft se své služby snaží maximálně sjednotit. Důkazem je také to, že služba SkyDrive se nového vzhledu dočkala také.

O tom, k čemu slouží SkyDrive, jsme si na tomto webu psali poměrně nedávno. Jedná se o uložiště pro vaše soubory, kde máte až 25GB zdarma, byť s některými omezeními – především nemůžete nahrát soubor větší než 100MB. Také jsme si ukázali, že SkyDrive lze připojit jako vzdálený disk, a tak prakticky nemusíte využívat jeho webové prostředí. Právě toto prostředí Microsoft nyní výrazným způsobem změnil, jak bylo řečeno, vše je jednoduché stejně jako prostředí Metro. Při přihlášení přes vaše Live ID vás nyní čekají dlaždice, jako je můžete znát z testovacích verzí Windows 8. Microsoft dále zjednodušil využívání celé služby, přehledné je také nastavení, nahrávaní souborů a další, vše je přizpůsobené pro využívání z dotykových zařízení.

Pokud ještě nemáte váš SkyDrive účet, neváhejte a pořiďte si několik GB prostoru, kam můžete ukládat jak například fotky z dovolené a sdílet je s přáteli, tak i vaše dokumenty vytvořené kancelářským balíčkem Office. A protože Microsoft poskytl pro veřejnost finální verzi Windows 8 a právě testovací verzi nových Office 2013, budeme se na tomto webu i nadále mít čemu věnovat. Nenechte si ujít první zkušenosti s Windows 8. 🙂

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*