Windows Store – aplikace pro vaše Metro

winseven

Pojďme se dnes zaměřit na prostředí Metro a aplikace, které jsou pro ně k dispozici. Microsoft v základní instalaci Windows přinesl několik užitečných Metro aplikací, které vám prozradí, jaké je počasí, zahrajete si zábavné hry, prohlédnete fotografie, podíváte se na druhou stranu planety a další. To ovšem není vše, Microsoft totiž přišel s Windows Store, který toho nabízí mnohem více.

windows_store

Pokud Windows Store, který najdete v prostředí Metro mezi aplikacemi pod názvem Store, spustíte po delší době, v pravém horním rohu budete upozorněni na aktualizace. Jedná se o aktualizace nainstalovaných Metro aplikací. Ty se totiž neinstalují klasicky pomoci Windows Update, ale právě odtud. Na aktualizace klikněte, zobrazí se aplikace, které aktualizovat potřebují. Jedním kliknutím pak aktualizaci provedete. A nyní se pojďme podívat, jak do vašeho počítače z Windows Store dostat další, zajímavé aplikace.

Windows Store je přehledně rozdělený na kategorie, takže snadno najdete, co hledáte. První z nich je Výběr, kolečkem myši se pak posouváte dál a dál. Všimněte si, že u každé kategorie navíc můžete zobrazit jak nejlepší placené aplikace, tak ale i nejlepší aplikace, které jsou zdarma. Předpokládám, že právě to bude většinu z vás zajímat. K dispozici jsou také novinky.

Při kliknutí například na Nejlepší zdarma se vám zobrazí seznam aplikací včetně jejich hodnocení. Při výběru některé z nich už se pak dočtete o jejích vlastnostech, je zobrazen další popis a jiné užitečné informace. Instalaci provedete jediným kliknutím. Před ní se budete muset přihlásit k účtu Microsoftu. Jakmile tak učiníte, aplikace se nainstaluje a vy ji najdete na úvodní obrazovce.

Co dodat. Ve Windows Store jsem objevil plno zajímavých aplikací. Zaujaly mě Svátky, pořídil jsem si OneNote na nerušené psaní v prostředí Metro, stáhl jsem si Člověče, nezlob se a další. 🙂

1 trackback / pingback

  1. Windows 8.1 – jaké jsou ceny a jak provést upgrade | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*