Jak nastavit zpoždění zobrazení plochy

winseven

Funkce pro zobrazení pracovní plochy je ve Windows už dlouho. Windows 7 umožňuje zobrazit plochu pomocí nenápadného okénka úplně vpravo na hlavním panelu, lépe řečeno vedle data a hodin. V dřívějších verzích systému Windows byla tato funkce dostupná z panelu rychlého spuštění. Zobrazení plochy umožňuje okamžitě zobrazit plochu, tedy bez nutnosti minimalizace všech otevřených oken. Okna se minimalizují najednou a po dalším použití funkce zobrazení plochy se najednou obnoví. Užitečná funkce, že?

Při umístění myši nad okénko pro zobrazení plochy se po chvíli zobrazí náhled plochy, při kliknutí se pak zobrazí samotná plocha. V základním nastavení Windows 7 lze náhled plochy pouze vypnout, a to kliknutím na okénko pravým tlačítkem myši. Dnes si však ukážeme jednoduchý nástroj, který nám umožní nastavit zpoždění, se kterým se náhled plochy zobrazí.

Nástroj, který nám pomůže nastavit zpoždění zobrazení náhledu plochy, se jmenuje Desktop Peek Tweak. Na rozdíl od jiných nástrojů, které jsme si na tomto webu představili, však neumí nic jiného. Desktop Peek Tweak lze stáhnout zdarma přímo z oficiálních stránek. Nástroj nevyžaduje instalaci, a tak jej stačí pouze spustit.

Po spuštění lze pomocí posuvníku nastavit čas, za jaký se zobrazí náhled pracovní plochy po umístnění myši nad okénko pro zobrazení plochy. Zpoždění, které je ve Windows 7 nastaveno defaultně, lze zvětšit, ale samozřejmě také zmenšit. Nezapomeňte si také povšimnout volby Enable Desktop Peek. Po odškrtnutí této volby se zpoždění zruší a náhled plochy se zobrazí okamžitě.

Desktop Peek Tweak je velmi jednoduchý a přitom svoji funkci plní skvěle. Ačkoliv nám tento nástroj nenabízí žádné další možnosti, vyplatí se jej využít, neboť stejně jako ostatní nástroje pro Windows 7 umí konfigurovat jednu konkrétní vlastnost systému a udržuje tak kontrolu nad správou systému uživatelem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*