Obrázek zamykací obrazovky

winseven

Podívejme se na to, jak změnit obrázek zamykací obrazovky a také jaké novinky v tomto ohledu přinese připravovaný Windows 8.1. Ten by podle posledních informací mohl být k dispozici už 1. srpna.

zamykaci_obrazovka

Existuje více možností, jak změnit obrázek zamykací obrazovky. Tou asi nejpoužívanější a pro uživatele nejpřívětivější je změna přímo v konfiguraci počítače v prostředí Metro. Přejděte do Metra a v pravé boční liště zvolte Nastavení a poté Změnit nastavení počítače. Kliknete-li na Přizpůsobení a Zamykací obrazovka, budete mít možnost zvolit obrázek nejen z těch standardních, ale také vybrat libovolný vlastní. Toto nastavení má nevýhodu, a to tu, že nastavení se provede pouze pro aktuálně přihlášeného uživatele.

Pokud patříte mezi majitele edice Windows 8 Pro nebo Enterprise, můžete nastavení provést pomocí Editoru místních zásad skupin. Jednoduchý návod naleznete na serveru Technet.cz. Toto použití je typické pro firmy a podniky, které často vlastní zmíněné licence a potřebují měnit nastavení systému pro více uživatelů současně.

Obrázek zamykací obrazovky je jistě zajímavý. Jakmile si zvolíte vlastní a nastavíte přihlašování pomocí gest myši, váš systém dostane zcela nový rozměr. Z pohledu Windows 8.1 je však ještě zajímavější vzhled prostředí Metro. Nyní si totiž v konfiguraci počítače pod záložkou Úvodní obrazovka můžete zvolit pouze některý z nabízených stylů. Windows 8.1 vám však dovolí mít na úvodní obrazovce libovolný obrázek. Můžete si tam tedy nastavit i ten, který používáte jako obrázek plochy.

Obecně Windows 8.1 nabídne mnoho nového, a to nejen co se týče prostředí Metro. Na bezplatnou aktualizaci Windows 8 se tedy můžeme těšit a naše čekání zřejmě nepotrvá až do podzimu, jak jsme původně předpokládali.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*