Windows Easy Transfer – snadná migrace uživatelských dat

winseven

Jestliže se rozhodnete pro přechod na nejnovější operační systém od společnosti Microsoft, tedy na Windows 7, jistě uvítáte nástroj, který vám usnadní přesun vašich osobních dat ze starého systému a počítače na nový. To ale není vše. Kromě toho, že Windows Easy Transfer umí migrovat data uživatele, poradí si také s nastavením systému a jednotlivých aplikací, uživatelskými účty, oblíbenými záložkami v Internet Exploreru, elektronickou poštou a dalším.

Windows Easy Transfer je nástroj určený pro snadnou migraci uživatelských dat. Je součástí Windows 7 a migraci zvládne z Windows XP a novějších. Do Windows XP a Windows Vista je ovšem nejprve třeba jej nainstalovat. Jak jsem již zmínil, tento nástroj umí přenést data uživatele (hudbu, obrázky, videa), ale i nastavení aplikací, oblíbené záložky, e-maily a další. Migraci dat lze převést buď speciální USB kabelem přímo z počítače na počítač, po síti nebo přes externí uložiště (flash disk, HDD apod.). Každý uživatel smí přenést pouze ta data, ke kterým má přístup. Data všech uživatelů může migrovat pouze administrátor.

A jak to celé probíhá? Na vašem starém i novém systému musíte mít nainstalovaný Windows Easy Transfer. Ten je součástí Windows 7, na Windows XP nebo Vista jej lze nahrát automaticky. Řekněme, že oba počítače jsou propojeny po síti a chcete přenést data z Windows XP na Windows 7. V takovém případě kdekoliv na počítači s Windows XP vytvořte novou složku a pomocí vlastností ji nastavte jako sdílenou a nastavte také práva čtení i zápisu. Poté na Windows 7 spusťte nástroj Migrace profilu uživatele. Klikněte na Další, zvolte přenos dat Síť a poté možnost To je můj nový počítač. Na výzvu, zda máte nástroj Easy Transfer nainstalován v původním počítači, reagujte Potřebuji jej nainstalovat nyní a poté zvolte Sdílená síťová složka. Složku následně najděte v síti a nástroj Migrace profilu uživatele do ní bude zkopírován. Nástroj poté spusťte na Windows XP a postupujte intuitivně, tedy přenos dat po síti, jedná se o starý a tak dále. V úplném závěru si zvolíte profil uživatele, který chcete migrovat, zadáte kód přenosu a data se přenesou.

Jednoduché, že? Soubory ve složce Dokumenty na Windows XP nyní najdete ve stejné složce na Windows 7 a tak dále. Nástroj Migrace profilu uživatele se hodí pro domácí použití. Jestliže máte více počítačů (firma) a chcete migraci zautomatizovat, poslouží vám lépe nástroj User State Migration Tool.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*