Windows 8 bez nabídky Start

winseven

Windows 8 je stále diskutovanější, a to především proto, že se chystá jeho finální podoba, které se dočkáme již tento rok. Se spoustou videí a obrázků, které se na internetu objevily, vypustil Microsoft také několik testovacích verzí, které si můžete vyzkoušet i vy. Tou poslední verzí je Windows 8 Release Preview. O testování ve virtuálním prostředí jsme si psali nedávno, nicméně úplně nejlepší možností je vyzkoušet si Windows 8 na samostatném disku. A právě tato poslední verze přišla s jednou závratnou „novinkou“, kterou je úplné odstranění nabídky Start.

Už z předchozích verzí bylo jasné, že Microsoft chce, aby si uživatelé co nejvíce oblíbili nové prostředí Metro. Spousta uživatelů, kteří Windows 8 zkoušeli, se však shodli na tom, že si Metro na desktopovém představovali například jako Windows Media Center, tedy prostředí, které si spustíte, když uznáte za vhodné. Okamžitě se proto začaly objevovat aplikace třetích stran, které uměly nabídku Start tak, jak jí známe z Windows 7, obnovit. To se však zřejmě Microsoftu nelíbilo a výsledek je jasný – ve Windows 8 Release Preview je odstraněna většina zdrojových kódů nabídky Start.

Ať už s tímto krokem souhlasíte či nikoliv, je jasné, že na nové prostředí Metro si budou muset zvyknout všichni uživatelé, tedy i ti, kteří si Windows 8 nainstalují na svůj stolní počítač či notebook. Nabídku Start zřejmě nepůjde obnovit ani žádnou dodatečnou aplikací, protože zatím to opravdu vypadá, že právě tomu se Microsoft snaží ze všech sil zabránit. Windows 8 tedy kromě nového prostředí Metro a řady dalších novinek, o kterých jsme si již psali, po mnoha letech definitivně odstraňuje nabídku Start.

Zda si na Windows 8 bez nabídky Start uživatelé zvyknou či nikoliv, to ukáže až čas. Stejně tak se uvidí, jak její odstranění zhodnotí Microsoft do budoucna a zda opravdu v příštích mnoha a mnoha letech budeme pracovat se systémem Windows, který bude disponovat dvěma různými prostředími.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*