Chybějící funkce ve Windows 11

windows11

windows11

Není pochyb o tom, že je Windows 11 rychlejším operačním systémem než jeho předchůdce. Co se týče grafického zpracování, opět zde mluvíme o relativně vysokém vylepšení. I přes to se ale najdou funkce, které z Windows 11 vymizely. Víte, jaké to jsou nebo jste neměli možnost si jich od samotného začátku tohoto operačního systému všimnout? Pokud je tomu skutečně tak, pak vám velice rádi odpovíme na otázku, jaké funkce zcela vymizely z nabídky Windows 11.

Jaké funkce již nejsou dostupné pro Windows 11?

Nabídka Start by měla být základem každého operačního systému Windows. U Windows 11 tlačítko Start rozhodně nechybí. Problém ovšem spočívá v tom, že není možné u Windows 11 tlačítko Start velikostně upravovat. Co tím máme na mysli? Předchozí operační systém nabízel přizpůsobení rozměrů této nabídky, a to tak, že člověk chytil tuto nabídku za rok a následně pomocí tažení upravoval její rozměry. Toho se už bohužel u Windows 11 nedočkáte.

Směšovač hlasitosti? Ano, ale ne jedním kliknutím!

Jde o bod, který patří mimo jiné i do kategorie, co štve běžně uživatelé na operačním systému Windows 11. Směšovač hlasitosti sice nevymizel, ale už ho nenalezneme v pravém dolním rohu. U Windows 10 bylo jednoduché změnit hlasitosti během jednoho kliknutí. Nyní je potřeba najet do Game Baru, kde je tato funkce stále dostupná. Jen si musíte zvyknout na to, že už nejde o jednoduchý proces, který zabral jen pár vteřin vašeho času.

Tapeta plochy a synchronizace? Zapomeňte

Vlastníte účet společnosti Microsoft? Pak jste si mohli všimnout, že se u Windows 10 synchronizovaly tapety na více zařízení. Co to znamená? Stejnou tapetu jste měli prakticky okamžitě jak na osobním, tak pracovním počítači. I tato funkce zcela vymizela z operačního systému Windows 11.

Taskbar a používané aplikace

Znáte to, používané aplikace chcete umístit do Taskbaru z důvodu jednoduchosti. Proč je neustále hledat na ploše, když je můžete otevřít defakto během vteřiny. Stačilo by danou aplikaci přetáhnout a hotovo. Tato funkce bohužel ve Windows 11 chybí a snadného přetahování se v tomto případě nedočkáte.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*