Internet Explorer 9 pro Windows 8

winseven

w8_ie10Nedávno jsem řešil problém s optimalizací webu pro Internet Explorer 9. Sám mám nainstalovaný Windows 8, který, jak známo, obsahuje Internet Explorer 10. Protože verze tohoto prohlížeče často zasahují do samotného jádra systému, je problematické mezi nimi přecházet. A o Windows 8 to platí dvojnásob.

Snažil jsem se zjistit, zda je možné do Windows 8 nainstalovat Internet Explorer 9. Po chvíli hledání na internetu jsem zjistil, že to možné není. Tedy alespoň většina diskuzí to vyvrací. Pokud si stáhnete instalaci Internet Exploreru 9 a spustíte ji na Windows 8, jednoduše se setkáte s hlášením, že tento systém není podporován. Nepodaří se vám to obejít ani nastavením kompatibility se starším operačním systémem od Microsoft. Obecně je také problematické mít na jednom systému dvě verze Internet Exploreru současně.

Ve Windows 8 tedy Internet Explorer 9 jen tak nerozběhnete. Pokud stejně jako já potřebujete optimalizovat webové stránky a zaměřit se na většinu uživatelů, nezbyde vám nic jiného, než si nainstalovat Windows 7 do VirtualBoxu. Většina uživatelů stále používá Windows 7 a je pravděpodobné, že již aktualizovali na Internet Explorer 9. Je proto vhodné se k tomuto kroku uchýlit. Instalace Windows 7 ve virtuálním prostředí vám zabere méně času než instalace IE9 do Windows 8 a navíc se vám zcela jistě podaří.

Možná si říkáte, že stránky, které vytvoříte pro Internet Explorer 10, budou fungovat i v předchozí verzi. Také jsem si to myslel, ale není tomu tak. Narazil jsem na problémy nejen v CSS, ale také v JavaScriptu. Mnou vytvořený web bez problémů funguje a stejně vypadá v IE10, Firefoxu i Chrome, Internet Explorer 9 má však potíže s některými definicemi stylu a také javascriptovým kódem.

Inu, weby tvoříme pro uživatele, a tak je i pro ně musíme udělat funkční. IE9 má stále nemalý podíl na poli internetových prohlížečů, a tak Windows 7 s ním ve virtuálním prostředí je pro uživatele Windows 8 zřejmě nejrychlejším i nejpohodlnějším řešením.

2 komentáře

  1. Můžeš změnit kompatibilitu prohlížeče na IE nižší řady tím, že se přepneš v IE do vývojáře (F12) s volbou Režim prohlížeče 🙂

  2. Režim pro vývojáře je výborný, ale pro náš CRM nepoužitelný – prostě to nefunguje korektně. Jiná rada než Virtual box by nebyla?
    Díky Petr

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*