Proč nezakazovat dětem počítačové hry na Windowsu

Média do televizí čas od času pouští reportáže ohledně toho, jak jsou počítačové hry škodlivé a děti se na nich stávají závislé. Pokud ovšem budete dodržovat určitá pravidla, pak dětem mohou počítačové hry rozšířit i obzory. Počítačové hry vám rozhodně mají co ukázat a v následujících odstavcích vám představíme důvody, proč u nich i nadále zůstat.

Proč hrát počítačové hry?

Počítačové hry mohou zlepšovat vaše přemýšlení a dovednosti. Pochopitelně bude záviset na tom, jakých počítačových her se budete držet. Jestliže si ale vyberete ty správné počítačové hry, pak si budete neustále zdokonalovat svou angličtinu a jiné dovednosti. Některé hry jsou dělaný tak, aby každý hráč, který v danou chvíli hraje zlepšoval i své přemýšlení. Jinými slovy každá vteřina navíc, kdy člověk u počítačové hry přemýšlí zlepšuje IQ hráče.

Je důležité dát svým dětem pravidla. Budou-li hrát denně maximálně po dobu 1 až 2 hodin, nemusíte se obávat toho, že by je svět her stáhl na samotné dno, ba naopak. Vždy jde o kompromis. Pokud jim vyhovíte, uvidíte, že vás děti budou o to více poslouchat. Kromě toho jim dokážete, jak je komunikace důležitá.

Třetím důvodem je získání lepších komunikačních schopností. Dnešní počítačové hry fungují na online světě. Hráč z České republiky se tak během pár vteřin dokáže spojit prakticky s celým světem a zlepšovat si nejenom svůj mateřský jazyk, ale i ten zahraniční. To už bude záležet na tom, o jakou hru a národnost se bude jednat. Uvidíte, jak dokáže vaše dítě spolupracovat při plnění různých misí s jinými dětmi.

Multitasking je rovněž velice důležitou vlastností. Pokud člověk nezvládá více, než jednu úlohu, pak zbytečně ztrácí svůj drahocenný čas. Netvrdíme vám, aby se vaše dítě věnovalo pěti úkolům. Stačí jen, aby zvládalo například dva, které úzce spolu souvisí. Tím získá větší obzory a uspoří tak alespoň nějaký čas.

Volná chvíle? Počítačové hry dokážou pomoct!

Pokud má vaše dítě pár desítek minut volného času, než půjde do školy nebo na trénink, pak mu povolte hraní počítačových her. Vaše dítě tak splní maximální denní limit na počítači a zároveň zabije svůj chvilkový volný čas. Obě strany tak budou maximálně spokojené.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*