Windows 7 se dočká opravného balíčku Service Pack 2

winseven

K vývoji operačních systémů Windows patří také údržba systému a oprava chyb po dobu, co je systém na trhu, a také nějaký čas po tom, co jej vystřídá jeho nástupce. Microsoft proto vydává velké opravné balíčky pro systémy Windows. Nejnovější Windows 7 se svého Service Pack 1 dočkal poměrně nedávno, už nyní se však pomalu, ale jistě ukazuje, že se s největší pravděpodobností objeví také druhý opravný balíček Service Pack 2.

Windows 7 Service Pack 1 přinesl především souhrn všech záplat od vydání Windows 7, avšak několika drobných novinek jsme se také dočkali. O tom, jak tomu bude v případě Windows 7 Service Pack 2 se prozatím pouze spekuluje. Jasné je, že Service Pack 2 opět přinese souhrn aktualizací systému Windows 7. Některé zdroje dokonce mluví o tom, že se systém Windows 7 v případě Service Pack 2 dočká celých 600MB aktualizací.

Otázkou je, jak dlouho se již na Windows 7 Service Pack 2 pracuje a kdy se můžeme těšit na jeho oficiální vydání. Mluví se o tom, že na Service Pack 2 se začalo pracovat ještě před oficiálním uvolněním Service Pack 1. Některé zdroje uvádějí listopad 2010, vývojáři tak mohli s Windows 7 Service Pack 2 značně pokročit. Prozatím se však zdá, že Windows 7 Service Pack 2 se i přesto dočkáme až v průběhu příštího roku, tedy roku 2012. Mluví se o polovině tohoto roku, což by také odpovídalo vývojovému cyklu společnosti Microsoft. Faktem ovšem zůstává, že uvolnění oficiální verze Service Pack 2 bude nějakou dobu trvat, a tak se klidně může přiblížit až ke konci roku 2012 a vydání nového Windows 8.

Microsoft spekulaci a informace, které uvádějí neoficiální zdroje, zatím nijak nekomentoval, což by opravdu mohlo nasvědčovat tomu, že se Windows 7 Service Pack 2 objeví. A pokud ano, dříve než v roce 2012 to zřejmě skutečně nebude. Opravný balíček Service Pack 2, pokud bude, bude opět společný pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*