Modrá obrazovka smrti v operačním systému Windows

fear

fear

Používáte operační systém Windows a čas od času na vás vyskočí tzv. Modrá obrazovka smrti? Říkáte si, co je to vlastně za obrazec, který se rázem objeví na monitoru, jež je napojen na váš počítač s operačním systémem Windows? Modrá obrazovka smrti a bílý text? Blue screen of death je slangové označení upozorňující na chybovou hlášku.

Modrá obrazovka smrti

V předchozím odstavci jsme vám mírně naznačili, co na vás může při používání operačního systému Windows vybafnout. Modrá obrazovka smrti, jak si již můžete všimnout je svým způsobem slangové označení pro chybovou hlášku, která se týká operačního systému Microsoft Windows. Zobrazí se ve chvíli, kdy došlo k závažnému softwarovému nebo hardwarovému poškození nebo chybě. Jde o zobrazení přes celou obrazovku. Ta rázem jeví známky modré plochy a bílého textu.

Obrazovka smrti byla součástí všech operačních systému, včetně prvotního Windows 1.0. Věděli jste, že Windows 11 využíval krátkou dobu černou obrazovku smrti? Po různých debatách vývojářů se ale přišlo na to, že se nejednalo o správné rozhodnutí. Po upgradu se tak pro Windows 11 vrátila modrá obrazovka smrti. Nejspíš vás bude zajímat, jak ale tuto modrou obrazovku smrti vyřešit. Pro každý operační systém existuje jiné množství potenciálních řešení. Je potřeba prvně přijít na to, co modrou obrazovku smrti způsobilo.

Jak vyřešit modrou obrazovku smrti?

To s přesností nelze sdělit, protože problémů, které výše uvedenou modrou obrazovku smrti způsobily může být více. Od toho se bude odvíjet samotné řešení problému. Kromě toho je potřeba také řešit modrou obrazovku smrti dle toho, jaký využíváte operační systém Windows. Jiná řešení budou existovat pro operační systém Windows 10 a jiná naopak pro operační systém Windows 11. Mimo jiné některé chybové hlášky mohou být způsobený i problémem, který se často stával i na starších verzích Windows. Tím máme na mysli Windows 7 nebo 8.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*