Clover – Panely v Průzkumníku Windows

winseven

cloverPřed dvěma lety jsem psal článek o tom, jak do Průzkumníku Windows dostat panely. Pro mě osobně je to naprosto nezbytná věc pro každodenní práci, jsem na panely zvyklý. Dovedete si představit, že se neustále přesouváte mezi různými umístěními v počítači nebo že máte otevřených tolik oken, kolik umístění využíváte? Já ne. V tehdejším článku jsem doporučoval QTTabBar, na který si ani dnes nemohu stěžovat a už více jak dva roky jej používám. Není to však jediná možnost, nedávno jsem totiž narazil také na aplikaci Clover, která umí totéž, jen to trochu jinak vypadá.

Obrázek, který vidíte u tohoto článku, jsem pořídil z mého systému a jde o zmíněný QTTabBar. Aplikace Clover umí prakticky to stejné – přidá do vašeho Průzkumníku Windows panely, a to tak, že spojí funkcionalitu s prohlížečem Google Chrome. I proto je jasně patrný styl tohoto prohlížeče a panely pak vypadají podobně. Aplikace je podle dostupných informací funkční nejen na Windows 8 a Windows 7, problém byste s ní ale neměli mít ani na Windows XP a dokonce ani Windows Server.

Aplikaci Clover si můžete stáhnout zdarma například ze serveru Stahuj.cz, kde je k dispozici aktuální verze. Na stránce uvidíte i náhled toho, jak panely vypadají v systému Windows XP. Můžete je pak porovnat s aktuální verzí systému Windows. Ještě doplňme, že zmíněný QTTabBar nabízí více možností, některé z nich jsem vám představil ve výše odkazovaném starším článku.

Zajímavé je, že Microsoft si absenci panelů v Průzkumníku Windows prozatím neuvědomil, nebo alespoň ne natolik, aby je nový systém podporoval. Doufejme však, že v rámci některé z dalších aktualizací systému přijde společnost i s touto dnes již zažitou funkcí. Já osobně bych to považoval za obrovský krok vpřed v rozvoji desktopového prostředí systému Windows.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*