Jak spustit IE v Metru, když není defaultním prohlížečem

winseven

Windows 8 přišel s prostředím Metro a tím i verzí webového prohlížeče Internet Explorer pro Metro. Pokud máte IE nastavený jako defaultní prohlížeč a spustíte ho v prostředí Metro, otevře se jeho Metro podoba. Pokud ho spustíte z desktopu, otevře se jeho standardní podoba pro desktop. Co se ale stane v případě, že IE nemáte nastavený jako výchozí prohlížeč? Pak není rozumný způsob, jak Internet Explorer v Metru spustit.

Microsoft tuto připomínku uživatelů do systému Windows prozatím nezapracoval, a to i přesto, že námitek a dotazů vám Google zobrazí nespočet. Jde o dotazy typu „Jak mohu spustit IE v Metru, pokud ho nemám nastavený jako výchozí prohlížeč?“. Všechny odpovědi se pak shodují na tom, že řešení je přinejmenším značně komplikované, všechny také uvádějí, že Windows samotný toto neumí. Návodů, jak toho docílit, je pak velmi málo a často se neobejdete bez zásahu do systémových registrů.

Takže co s tím? Lze předpokládat, že pokud jako defaultní prohlížeč máte nastavený například Firefox (tedy ne IE) a přesto chcete spustit Internet Explorer v Metru, jde vám o prohlížení webových stránek v režimu Metro. Pak lze očekávat, že na tom, jaký prohlížeč v Metru použijete, už vám tolik nezáleží. A tak pro vás máme alternativní řešení. Google Chrome totiž můžete kdykoliv spustit v prostředí Metro, a to ať je váš defaultní webový prohlížeč jakýkoliv. Stačí v menu tohoto prohlížeče kliknout na položku Spustit Chrome znovu v režimu Windows 8. Google Chrome si navíc pamatuje, v jakém režimu byl naposledy spuštěn, a příště se spustí stejně. Pokud tedy jako defaultní prohlížeč používáte Firefox, můžete si Chrome přepnout na spouštění v prostředí Metro a tak na vašem notebooku snadno procházet web třeba v posteli. 🙂

Pomohl vám náš tip? Nebo víte o lepším řešení? Dejte nám vědět.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*