Windows 8.1 a novinky v prostředí Metro

winseven

w8_1_metroV minulém článku jsme upozornili na chystaný operační systém od Microsoft a dnes se podrobně podíváme na novinky systému Windows 8.1. Jak jsme již avizovali, v desktopovém prostředí se novinky neobjevují nebo alespoň nejsou vidět. Microsoft míří na tablety, na nabídku Start můžeme zapomenout, stále více se rozvíjí prostředí Metro. Pojďme si tedy říct, co se na nás chystá.

Rozhodně nečekejte návrat nabídky Start. Metro naopak bude stále viditelnější a bude nabízet nové možnosti. Microsoft tím chce útočit na majitele tabletů. Hned první a nejzajímavější novinkou jsou tři různé velikosti metro dlaždic. Dosud byly jen čtvercové a obdélníkové, nyní k nim přibyde ještě další větší dlaždice pak také úplně malé dlaždice. Velikost si můžete nastavit dle vaší libosti a důležitosti. Zajímavý je také nový editační režim, ve kterém můžete dlaždice přidávat do skupin a tyto skupiny si pojmenovávat. Při označení více dlaždic je lze hromadně přidat do skupiny nebo vytvořit skupinu novou.

Z Windows 8 jsme již zvyklí, že vedle sebe můžeme mít desktopové a Metro aplikace. Windows 8.1 však půjde mnohem dál a umožní nám s aplikacemi libovolně manipulovat, tedy s jejich šířkou. Nyní má rozdělená obrazovka pevnou šířku, v novém systému šířka půjde nastavit. Ve Windows 8.1 bude také prohlížeč dostupný Internet Explorer ve verzi 11, přibydou i nové Metro aplikace jako budík, odpočet a stopky.

Vedle klasického nastavení počítače, které je dostupné v Ovládacích panelech, rozšíří nová verze systému také konfiguraci v prostředí Metro. V současné době zde nalezneme základní možnosti, ve Windows 8.1 však nastavíme už například i rozlišení obrazovky a zkrátka vše, co potřebují majitelé tabletů.

Pokud vás souhrn novinek zaujal, podívejte se na server Živě.cz, kde naleznete také řadu screenshotů. A pak nám samozřejmě dejte vědět, jak se vám novinky líbí.

2 trackbacky / pingbacky

  1. Práce se skupinami ve Windows 8 | Winseven.cz
  2. Novinky Windows 8.1 na videu | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*