Windows 8 se po čase automaticky restartuje

Windows 8 přinesl řadu novinek a jednou z nich je také změna chování systému, co se týče restartování. Jistě si vzpomínáte, jak vás Windows 7 po nainstalování aktualizací, které vyžadovaly restart počítače, neustále obtěžoval oknem v pravém dolním rohu. S tím je ve Windows 8 konec. Windows 8 si nevynucuje restartování. Ovšem i to má jeden zásadní háček.

windows8_restartovani1

Instalace aktualizací ve Windows 8 probíhá tak, že vy to často ani nepoznáte. Nejčastěji si zřejmě povšimnete jen krátké zprávy v pravém dolním rohu při přihlašování do systému (pokud počítač uvádíte do stavu spánku či hibernace), že byly nainstalovány aktualizace a systém byste měli restartovat. Během práce vás pak Windows 8 nijak neupozorňuje, a to nejen na nutnost aktualizace nainstalovat, ale hlavně ani na potřebu restartu.

Pokud systém příliš nevypínáte a na svém notebooku například využíváte režim hibernace, jednoduše nemáte chuť systém restartovat, když si povšimnete zmíněného hlášení při přihlašování. K čemu to však vede? Windows 8 vás na nutnost restartu při práci neupozorňuje, ovšem jen nějaké dobu. Řádově po několika dnech se však objeví hlášení, že systém bude za 15 minut restartován. Vy můžete restart provést ihned, nebo hlášení jednoduše zavřít. Odpočet však běží dál, druhé upozornění přijde, když zbývá pouhých 5 minut. Po uplynutí celkem 15 minut se systém bez jakéhokoliv dalšího varování začne restartovat.

Inu, Windows 8 při práci neobtěžuje, je však ve vašem zájmu, abyste systém čas od času restartovali. Jinak to zkrátka udělá za vás sám. J Jak hodnotíte tuto novinku vy? Nebylo lepší neustále upozorňování, se kterým se vám nemohlo stát, že se váš systém sám restartuje například na důležité schůzce?

1 trackback / pingback

  1. Windows 8 má hlášení vybité baterie ve stylu Metro | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*