Firefox pro Windows 8 je za dveřmi

winseven

firefox_windows8Firefox pro Windows 8 se blíží. Tedy, ne že by klasický Firefox dosud neběžel pod Windows 8, to ne. Blíží se ale verze pro prostředí Metro. Na té vývojáři usilovně pracují už od minulého roku a nyní je verze natolik stabilní, že se objevila pro oficiální testování. Mozilla ji tedy uvolnila do noční sestavy prohlížeče a v nadcházejících týdnech můžeme očekávat, že vyjde Firefox včetně této Metro verze.

Přestože Novinky.cz nejsou primárně IT server, zprávu jsem si přečetl právě tam a dohledal si další zdroje. Osobně verze Firefoxu pro Metro již delší dobu očekávám. Internet Explorer samozřejmě je k dispozici pro Metro od samotného vydání Windows 8, prakticky ale Metro verzi nelze použít, pokud IE nemáte nastavený jako výchozí prohlížeč systému. O tom jsem psal v nedávném článku. Protože já používám Firefox, těším se, až si jej v Metru vyzkouším. A myslím, že skutečně je na co se těšit.

Firefox v prostředí Metro nabídne vše podstatné, co známe z desktopové verze. K dispozici nám budou nejen panely, tedy možnost otevřít více stránek současně, ale i historie prohlížení nebo správce stahování. Snadno si na internetu můžete dohledat další screenshoty, pokud už se teď nemůžete dočkat. Po několika měsících s Windows 8 tak brzy i já budu moct používat Firefox v prostředí Metro.

Připomeňme, že ve Windows 8 se aplikace otevírají v tom prostředí, ve kterém je spustíte. Dosud se Firefox spuštěný z Metra otevíral v klasickém desktopovém prostředí, protože jeho varianta pro Metro neexistovala. Teď tomu však bude jinak. Odlehčená verze Firefoxu se hodí nejen pro počítače s dotykovými displeji, na které Mozilla nyní cílí, ale také pro obyčejné notebooky. Přece jen, písmo je podstatně větší a tlačítka přehlednější, což ocení každý, kdo rád surfuje v posteli po probuzení či před spaním.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*