Vyzkoušejte Skype pro Windows 8

winseven

Skype prošel velkou změnou. Microsoft se rozhodl přizpůsobit jej svému novému operačnímu systému, a tak není divu, že jsme se dočkali verze ve stylu prostředí Metro. Pokud si najdete oficiální stránky Skypu, zjistíte, že i ty se změnily. Kromě designové změny, která pro mě není tak důležitá, bych rád upozornil právě na možnost stáhnout si Skype pro Windows 8.

skype_windows8

Microsoft na programu Skype, který umožňuje hlavně volání a videohovory prostřednictvím internetu, zapracoval, a tak jej můžete mít ve stylu Metro. Stránky skype.com pak udělal tak, aby se vám jako první nabídla možnost stažení právě této verze. To má samozřejmě několik výhod, ale také nevýhod. Sám Skype pro Windows 8 nepoužívám a slyšel jsem na něj negativní ohlasy. Vše je totiž poněkud jiné, a pokud nekamarádíte s Metrem, Skype se vám nebude líbit. Na druhou stranu jeho ovládání je jednoduché, přizpůsobené pro počítače s dotykovými obrazovkami nebo notebooky.

Klasická verze Skypu, na kterou jsme dosud byli zvyklí, je nyní pojmenována Windows desktop. Jde o program pro prostředí, ve kterém jste Skype využívali nyní. Microsoft sice udělal několik vylepšení, a to i vzhledových, ty však nejsou natolik zásadní. SKype se v této verzi prakticky nezměnil, jen se kosmeticky obměnil a přibyla některá jeho nová funkcionalita.

Protože v minulém článku jsme si psali o tom, že se blíží Metro verze prohlížeče Firefox, byla by škoda neupozornit také na nový SKype. Microsoft na nový Skype však láká nejen novým prostředím, ale také třeba tím, že při zavření aplikace jste stále v kontaktu s vašimi přáteli. Aplikace v Metru se totiž, jak jistě víte, neukončují ani při zavření. Skype navíc obsahuje vaše Oblíbené, které máte stále po ruce. To je jen pár důvodů, proč nový Skype alespoň vyzkoušet.

1 trackback / pingback

  1. Skype zvládá více přihlášení k jednomu účtu | Winseven.cz

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*